آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89564
تاریخ انتشار : 28 آذر 1394 11:21
تعداد بازدید : 881

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم اختتامیه الکامپ:

شرکت های ICT از حمایت ها در قالب دانش بنیان استفاده کنند

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در مراسم اختتامیه نمایشگاه الکامپ به شرکت ها ICT توصیه کرد از پلتفرم شرکت های دانش بنیان برای دریافت حمایت های متنوع بهره گیرند.

فناوران- سورنا ستاری گفت: فضای مجازی در چند سال گذشته به طور عجیب و غریبی در زندگی ما نقش آفرینی کرده و از بچه سه ساله تا انسان 80 ساله، بدون توجه به سطح تحصیلات و طبقه اجتماعی در این فضا حضور دارند و به همین دلیل فرصت عالی برای اشتغال زایی در این حوزه فراهم است.
وی گفت:  ما یکی از بهترین نیروهای انسانی دنیا را داریم و در تولید مهندس پنجمین کشور دنیا هستیم، به طوری که به اندازه کشور امریکا، یعنی سالی 250 هزار مهندس از دانشگاه های ما فارغ التحصیل می شوند که بخش عمده ای از آنها می توانند در صنعت ICT مشغول به کار شوند.
ستاری گفت: از سوی دیگر فاوا هزینه های زندگی را بسیار پایین آورده و تجارت الکترونیکی در کشور ما بازاری هشت هزار میلیاردی دارد. تمامی این موارد سبب جذابیت فراوان حوزه ICT است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور تاکید کرد: البته برخی نگرش ها و رفتارها را باید تغییر دهیم. برای مثال کمیته مشترکی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای داخلی سازی تجهیزات ارتباطی کشور تشکیل داده ایم و به دنبال استفاده از فناوری های داخلی در این بخش هستیم.
وی با بیان این که پلتفرم شرکت های دانش بنیان برای حمایت از شرکت هایی مانند فعالان حوزه ICT درست شده است گفت: به همه فعالان این صنعت توصیه می کنم از این پلتفرم استفاده کنند چرا که نهایت کمک هایی که دولت می تواند ارایه دهد در این بخش وجود دارد. برای مثال معافیت های گمرکی و مالیاتی و وجود صندوق حمایتی با 200 میلیون دلار بودجه از نمونه این کمک هاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :