آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89562
تاریخ انتشار : 28 آذر 1394 11:18
تعداد بازدید : 881

در مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران تکلیف شد

الزام بازگشت 30 درصد لاوصولی 7 هزار میلیاردی مخابرات

رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان مطالبات 7 هزار میلیارد ریالی شرکت مخابرات از دولت و مردم، همه استان ها را مکلف کرد تا پایان سال جاری، 30 درصد از این مطالبات را باید وصول کنند.
فناوران- سیدهاشمی در مجمع عمومی عادی شرکت مخابرات ایران گفت: این کار به دو روش می تواند صورت گیرد، یکی از این روش ها، برنامه ریزی های خود استان برای بازگشت لاوصولی ها و دومین روش، از طریق برون سپاری انجام گیرد. به عنوان مثال، یک بانک تعهد می کند تمام لاوصولی ها را تا پایان سال به خزانه مخابرات بازگرداند و هزینه عملکرد خود را بگیرند.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به ساماندهی کارگزاران روستایی پرداخت و گفت: با تکلیف مجلس شورای اسلامی، تعداد 6 هزار و 400 نفر از کارگزاران روستایی سراسر کشور با هزینه ای بالغ بر یکصد میلیارد تومان هزینه پیش بینی نشده ساماندهی شدند.
سیدهاشمی به تحلیل عملکرد شرکت های مخابرات استانی پرداخت و گفت: شاخص ترین عوامل موفقیت استان های سودده، روابط سازنده با سایر نهادها و سازمان های مرتبط در استان، انسجام و هماهنگی بین مدیران و کارکنان استان با سرلوحه قرار دادن تعلق سازمانی، کنترل هزینه ها و افزایش درآمدها، بکارگیری طرح های موثر برای بازگشت لاوصولی ها از سازمان ها و مشترکان است.
 سید هاشمی، با تحلیل کلی عملکرد استان ها، آنها را به سه سطح تقسیم کرد و گفت: استان هایی که فعالیت خوبی داشتند و بودجه را محقق کردند و مستحق پاداش هستند. گروه دیگر، استان هایی هستند که با یک حرکت دقیق و نگاه به افزایش درآمد می توانند خود را به اهداف از پیش تعیین شده برسانند و پاداش این گروه منوط به پایان کار است. گروه سوم، استان هایی هستند که از برنامه عقب هستند و نیاز به برنامه ریزی دارند تا به وضع مطلوب برسند.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، ورود به خدمات جدید در حوزه تجاری سازی و شبکه را الزامی دانست و گفت: این خدمات باعث افزیش درآمد شرکت می شوند که ارایه خدمات ویدئو کنفرانس، گسترش وای فای، افزایش خدمات  SLA از جمله آنهاست.
وی به موضوع تعرفه های مخابراتی پرداخت و از وزارت ارتباطات خواست در این زمینه به مخابرات کمک کند تا بتواند طرح های توسعه ای را دنبال کند.
رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، با تاکید بر اجرای فوری و دقیق ساختار جدید در تمامی استان ها گفت: شرکت مخابرات ایران در آینده دارای سه شرکت، ارتباطات سیار،شرکت مخابرات ایران و شرکت املاک خواهد بود که با 34 مدیر عامل اداره می شود.
وی در خصوص تغییر ساختار اعضای هیات مدیره استان ها بیان کرد: با یکپارچه سازی ساختار مجموعه شرکت مخابرات ایران، تا زمان احصاء جایگاه مرتبط با اعضای هیات مدیره شرکت های مخابرات استانی، شان و منزلت آنان کماکان حفظ خواهد شد.
  3.2 میلیارد تومان میانگین زیان مخابرات استانی
در ادامه این نشست بقایی، عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، میانگین زیان دهی در هر استان را 2/3 میلیارد اعلام کرد و گفت: تفاوت استان های سودده و زیان ده، هفتاد میلیارد تومان است که اگر رفع نشود این روال به یک عادت نامتعارف تبدیل می شود و باید تحولی در مدیریت استان ها صورت گیرد.عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با بیان رعایت دو شاخص مهم در رویکرد توسعه ای شرکت مخابرات ایران گفت: در برنامه ریزی بودجه و عملکرد، استان ها با ید به جای تعداد پورت واگذار شده، فروش پهنای باند را مد نظر قرار دهند و همچنین همه استان ها نظام جدید بودجه ریزی که دو سال است راه اندازی شده را به طور دقیق اجرا کنند.
 نیاز حاکمیتی حمایت دولت از بخش خصوصی
سرپرست شرکت مخابرات ایران نیز در این نشست گفت: در دهه های گذشته، حمایت دولت از بخش خصوصی در برنامه توسعه کشور، فقط یک نوشته بود، اما امروز این حمایت به یک نیاز حاکمیتی از سوی طرفین تبدیل شده است.
دهناد، سرپرست شرکت مخابرات ایران افزود: حمایت همه جانبه دولت از بخش خصوصی می تواند ضمن رفع محدودیت منابع خود، رونق اقتصادی، ایجاد فرصت های  شغلی، رشد اقتصادی و ارتقای شاخص های کلان اقتصادی را برای جامعه رقم بزند.
وی به وجود تنگناهای اقتصادی و اجتماعی در شرکت پرداخت و گفت: شرکت مخابرات ایران با وجود مشکلات اقتصادی که در مسیر رشد به وجود آمد، خوشبختانه ذره ای وقفه در ارایه خدمات و پروژه های توسعه ای ایجاد نشد.
سرپرست شرکت مخابرات ایران که در مجمع عادی شرکت های مخابرات استانی سخن می گفت، به فعالیت شرکت در راستای سیاست های دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و افزود: استراتژی شرکت مخابرات ایران در راستای تعامل و همگامی با سیاست های دولت تدوین شده است، از این رو در آینده ای نزدیک، شاهد همکاری های بیشتر خواهیم بود.
 دهناد، با تاکید بر لزوم تلاش روزافزون شرکت مخابرات ایران، در بازار رقابت گفت: اعطای  مجوز به شرکتهای FCP و وجود سایر اپراتورهای ارایه خدمات ارتباطات باعث شده است شرکت مخابرات ایران، با تلاش بیشتر و استفاده از فناوری های نوین و ارایه ی خدمات با کیفیت، در این بازار حضور داشته باشد.
وی وضعیت فعلی شرکت مخابرات ایران را حساس دانست و خطاب به مدیران عامل و معاونان شرکت های مخابرات استانی، گفت: باید برای حفظ و توسعه شرکت در چنین شرایطی با تلاش شبانه روزی و هدفمند، در مسیر تعالی قدم برداریم.
دهناد از اصلاح ساختار در شرکت مخابرات ایران سخن گفت و اظهار کرد: در گام نخست، طرح تحول شرکت با موضوع اصلاح ساختار در دستور کار قرار گرفت و این اصلاح با هدف کاهش چشمگیر هزینه ها و چابک سازی سازمان پیاده سازی شد.
وی همچنین بیان کرد: با یکپارچه سازی ساختار شرکت به سمت کاهش هزینه ها، اصلاح فرایند تصمیم گیری، چابک سازی، عدالت سازمانی و تقویت انگیزش های شغلی، خواهیم رفت.
سرپرست شرکت مخابرات ایران درباره برنامه توسعه در شرکت گفت: واگذاری 550 هزار تلفن ثابت، دایری 570 هزار پورت اینترنت پر سرعت، واگذاری 4 میلیون و 700 هزار شماره تلفن همراه و حجم وسیعی از سرمایه گذاری های انجام شده در شرکت، نشان دهنده اهمیت استراتژی این شرکت به توسعه است.
مجمع عمومی عادی برای رسیدگی به صورت های مالی شش ماهه اول سال 94 شرکت های مخابرات استانی، پنج شنبه پیش با حضور  سید هاشمی، رییس هیات مدیره، بقایی و مدرس خیابانی، اعضای هیات مدیره شرکت مخابرات ایران، دهناد، سرپرست شرکت مخابرات ایران، معاونان وی و مدیران عامل و معاونان مالی شرکت های مخابرات استانی برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :