آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89560
تاریخ انتشار : 28 آذر 1394 11:16
تعداد بازدید : 965

مدیرعامل شرکت دانیار در گفت‏و گو با فناوران:

«همه چیز روی IP » شعار«دانیار» است

شرکت دانیار (دانش یاران ارتباطات روز) از شرکت‎های فعال و خوشنام در حوزه مشاوره، ارایه راهکار، تامین تجهیزات حرفه‎ای و پشتیبانی شبکه‎های زیرساخت دیتا، مخابراتی و صنعتی است که در نمایشگاه‎های آی‎تی داخل و خارج از کشور حضوری پررنگ دارد. به مناسبت برگزلری نمایشگاه الکامپ 21، با حسین عطرسایی، مدیرعامل دانیار به گفت‎وگو نشسته‎ایم که ماحصل آن را در ادامه می‎خوانید.

 غیبت دانیار در الکامپ 
عطرسایی در ابتدا از اینکه سازمان نظام صنفی رایانه‎ای امسال الکامپ را برگزار کرده، ابراز رضایت و خوشنودی کرد و گفت: خاطرات ارزشمندی از الکامپ دهم و زمانی که انجمن شرکت‎های انفورماتیک، الکامپ را برگزار کرد، داریم. با این وجود وقتی نتوانیم آنچه را که در سبد کالایی خود داریم در فضایی مطلوب معرفی کنیم، ترجیح می‎دهیم در نمایشگاه شرکت نکنیم و امسال با وجود برنامه‎ریزی‎های بسیار، متاسفانه فراهم نبودن فضای مساعد نمایشگاهی باعث این تصمیم‏گیری شد.وی افزود: شرکت دانیار با استفاده از  اهداف و استراتژی‏های جدیدی که برای تبلیغات و برندینگ در زمینه فعالیت‏های خود در پیش گرفته است، بر اساس برنامه‏های تدوینی از فرصت‎های پیش رو به اقتضای زمان و مکان بهره برداری خواهد کرد.
عطرسایی در پاسخ به این سوال که آیا مساله محاسبه ارزی غرفه ها عامل بازدارنده‎ای برای حضور در نمایشگاه بوده است یا نه؟ گفت: مساله محاسبه ارزی غرفه‎های الکامپ همواره برای شرکت‎های سخت‎افزاری عاملی بازدارنده بوده است. هرچند به اینکه تولیدکننده باید از امتیازات بیشتری برخوردار باشد احترام می‎گذاریم. اما با توجه به نبود تولید کالاهای تجهیزات زیرساختی در کشور کم لطف بزرگی به شرکت‎هایی مانند ما می‎شود. وی افزود: پیشنهاد می‎شود برای شرکت‎هایی مانند دانیار که تجهیزات زیرساختی کشور را تامین می‎کنند و تولید آن در کشور وجود ندارد، تسهیلات و امکانات قابل قبول در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه انصاف در بحث ارزی رعایت نمی‎شود، گفت: سازمان نظام صنفی رایانه ای برای حل مشکل ارزی نمایشگاه با سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه‎های بین‎المللی رایزنی بسیاری کرد؛ اما نتیجه‎ای در بر نداشته است.
وی همچنین گفت: مسایل برجام و نتیجه آن به گونه‎ای است که هنوز شفافیت کامل ندارد. و از جانب برخی از شرکای خارجی از ما خواسته شده تا زمان نتیجه‎گیری از برجام تامل کنیم
 گام جدید دانیار برای هوشمندسازی ساختمان‎ها
عطرسایی در توضیح اینکه برای سال بعد چه برنامه و راهکار‎هایی دارید، گفت: اولین بحث ما، تقویت توان شرکت در زمینه راهکارهای زیرساخت شبکه مبتنی بر محصولات پسیو است. همچنین تجهیزات  انتقال دیتا و VOIP  نیز مورد نظرمان بود.
وی با بیان اینکه شعار جدید شرکت ALL OVER IP است، گفت: این شعار یعنی مجموعه‏ای از امکانات و کاربری‏هایی که بر  بستر IP در هر محدوده ساختمانی قابل بهره‏برداری هستند. این امکانات خود زمینه‎ای برای پیشرفت کشور و گامی به جلو در این زمینه نوپا است.
وی افزود: در ارایه این راهکارها مجموعه‎ای از برندهای خوشنام و معتبر اروپا و آمریکا را فراهم کرده و به صورت مجموعه‎ای و در قالب یک راهکار کلی ارایه خواهیم کرد. تلویزیون مرکزی، سیستم صوتی مرکزی، سیستم جانمایی، مدیریت دوربین مدار بسته، اعلان حریق و غیره از جمله کاربردهای ساختمان های مبتنی بر بستر IP است.وی گفت: معتقدیم در هر ساختمان چنانچه زیرساخت پسیو مناسب پیش‏بینی شود امکانات و آمادگی برخورداری از تکنولوژی‏های نوین مبتنی بر بستر IP  فراهم خواهد بود. با توجه به استانداردسازی و پایه‏گذاری که انجام شده به جرات می‏توانیم بگوییم اولین شرکتی هستیم که ادعای ارایه راهکارها را متناسب با استانداردها و اصول فنی و حتی پدافند غیرعامل داریم.
 برگزاری سمینارهای تخصصی ساختمان‎های هوشمند
عطرسایی همچنین گفت: در رابطه با هوشمندسازی ساختمان‏ها چندین پروژه در دست اجرا داریم که ظرف 4 ماه آینده با برگزاری سمینارهایی معرفی خواهیم کرد. وی افزود: بحث آموزش نیز یکی از مواردی است که برآن تاکید داریم این آموزش ها برای کارکنان شرکت با حضور اساتید خارجی انجام می‏شود و مسلما در سال جدید خبرهای خوشی در این زمینه خواهید شنید.
 اخذ نمایندگی PENTAIR SCHROFF  آلمان
عطرسایی همچنین با اعلام اینکه شرکت دانیار نماینده رسمی PENTAIR SCHROFF آلمان در ایران شده است، گفت: این برند محصولات کابینت و سیستم‏های خنک کننده را ارایه می‎دهد همراهی این برند با مجموعه دانیار باعث شده که امکان ارائه مجموعه ای از راهکار ها را در آینده داشته باشیم و به امید خدا دانیار به زودی یکی از برترین شرکت های مطرح در زمینه زیرساخت و مراکز داده خواهد بود.
وی همچنین اضافه کرد: طراحی وب‏سایت جدید و توسعه نمایندگی در استان‏های مختلف از برنامه‏های شرکت برای سال آینده است و از همین فرصت استفاده میکنم و از دوستان علاقه مند برای این همراهی دعوت به حضور و صحبت در دانیار را دارم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :