آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89476
تاریخ انتشار : 26 آذر 1394 1:26
تعداد بازدید : 1165

معاون قوه قضاییه در الکامپ گفت:

شورای عالی فضای مجازی در دوره جدید فعال تر شده است

معاون قوه قضاییه گفت: شورای عالی فضای مجازی در دوره جدید فعال تر است و شاهد برگزاری سه جلسه بودیم، در حالی که در دوره گذشته طی شش ماه هیچ جلسه ای برگزار نشد.


فناوران- نشست خبری حجت الاسلام شهریاری معاون قوه قضاییه ورییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، عصر دیروز درغرفه این قوه واقع در سالن 41 بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ برگزار شد.
شهریاری با اشاره به تصویب آیین دادرسی الکترونیکی گفت:  یکی از مشکلات موجود در دادگستری، موضوع ابلاغ است که برای حل این مشکل آیین دادرسی الکترونیکی را  تهیه کردیم که مراحل نهایی آن در حال طی شدن است. وی بیان کرد:  بر اساس محاسبه ای که در سال 93 انجام شده است، برای هر ابلاغ دو هزار تومان هزینه پستی و حداقل 800 تومان هزینه پرسنلی و خدماتی صرف می شود .با اجرای این آیین نامه سالانه صد و شصت و دو و نیم میلیارد تومان شاهد صرفه جویی خواهیم بود.معاون قوه قضاییه تصریح کرد: سامانه دسترسی اینترنتی مردم به ابلاغ نامه ها راه اندازی خواهیم کرد تا متقاضیان با مراجعه به سایت ثنا ابلاغ نامه های خود را دریافت کنند. سامانه ثنا تا اوایل سال آینده راه اندازی خواهد شد. وی با اشاره به خبرهایی درباره انحلال شوراها به ویژه شورای فناوری اطلاعات تصریح کرد: برای انحلال شورای فناوری اطلاعات هم مجلس و هم شورای عالی فضای مجازی می تواند ورود کند. اما همه دست اندرکاران این اتفاق نظر را دارند که اگر قرار باشد شورای فناوری اطلاعات بماند، باید با شرح وظایف متفاوت از گذشته باشد.شهریاری ادامه داد: اگر قرار باشد نهادی جایگزین شورای فناوری اطلاعات باشد، باید مجلس و شورای عالی فضای مجازی در این خصوص نظر بدهند تا نهادی تاسیس شود و به نوعی جایگزین شورای فناوری اطلاعات باشد.
وی با اشاره به شورای عالی اطلاع رسانی تصریح کرد: اگر بنا بر ادامه روند فعالیت شورای عالی اطلاع رسانی باشد، می تواند ذیل شورای عالی فضای مجازی قرار بگیرد. البته پیشنهادی در این خصوص مطرح شد که شورای عالی اطلاع رسانی همچون بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تبدیل به مرکز ملی زبان و خط فارسی رایانه شود. 
معاون قوه قضاییه بااشاره به فیلترینگ تلگرام گفت: شایعات بسیاری در خصوص فیلترینگ در شبکه های اجتماعی منتشر شده است که نباید به این شایعات دامن زد. فیلترینگ تلگرام مربوط به شورای عالی فضای مجازی نیست و شورا باید در خصوص سیاست ها و طرح های کلان تصمیم گیری کند. امیدواریم یکی از طرح های کلان شورا ایجاد شبکه اجتماعی باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :