آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89475
تاریخ انتشار : 26 آذر 1394 1:24
تعداد بازدید : 1193

مدیرعامل شرکت پست:

با همکاری بخش خصوصی هزینه های پستی را کاهش می دهیم

مدیر عامل پست گفت: قصد داریم با همکاری بخش خصوصی، سرویس های بهتری ارایه دهیم و اسباب کاهش هزینه های مردم را فراهم کنیم.

فناوران- حسین مهری با تاکید بر این که پست بسترساز دولت الکترونیکی است گفت: پست در این زمینه زیرساخت هایی فراهم کرده تا به سمت دولت هوشمند حرکت کنیم.
وی با اشاره به مزایای پست هوشمند در زمینه سالم سازی محیط اداری، کاهش ترددهای شهری و امنیت شهروندان گفت: در هشت ماه نخست امسال 405 میلیون مرسوله از طریق پست جابه جا و به همین میزان از سفرهای زاید جلوگیری شد.
مدیرعامل شرکت پست خرید و فروش الکترونیکی از طریق درگاه پست را حدود سه میلیون و 600 هزار بسته دانست و گفت: 40 شرکت فعال در این حوزه در حال حاضر با ما همکاری می کنند که نسبت به سال گذشته  25 درصد رشد داشته است.
وی از همکاری دو هزار و 841 فروشگاه فعال در زمینه تجارت الکترونیکی خبر داد و گفت: 655 فروشگاه به علت نداشتن نماد اعتماد وزارت صنعت معدن و تجارت و شکایت مردم تعلیق شدند.
مهری حجم کالای جابجا شده توسط پست را دو هزار و 200 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این حجم با رشد 29درصدی نسبت به سال قبل مواجه بوده است.
مدیر عامل شرکت پست با اشاره به رشد 8 درصدی ایمیل پستی نیز ادامه داد: زیرساخت ها در این خصوص در حال فراهم شدن است.
وی از وضعیت خوب پست در زمینه بهنگام سازی کد پستی خبر داد و گفت: طبق ابلاغ شورای عالی فناوری اطلاعات، پست مسوول هوشمند سازی مکان در کشور است و در این زمینه کارگروهی متشکل از دستگاه های مربوط شکل گرفته است.
مهری با تاکید بر این که هوشمندسازی مکان، زیرساخت دولت الکترونیکی به شمار می رود، افزود: پس از تکمیل عملیات GNAF تمام سازمان هایی که به نوعی در زمینه ارایه خدمات با مکان در ارتباط هستند از این بانک بهره خواهند برد.
مدیر عامل شرکت پست پیشرفت پروژه GNAF را 21 درصد عنوان کرد گفت: بوشهر، همدان و هرمزگان بیشترین پیشرفت را در این زمینه
 داشته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :