آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89468
تاریخ انتشار : 26 آذر 1394 0:55
تعداد بازدید : 5068

نوآوری در شماران سیستم

از تغییر نشان تا صادرات به 5 کشور

هلدینگ شماران سیستم، تنها شرکت بیزینس فامیلی در صنف فناوری اطلاعات کشور با بیش از 30 سال سابقه کار در صنعت نرم‎افزار و تولید بیش از 60 نرم‎افزار در حوزه‎های مختلف با حضور در سالن 38 نمایشگاه الکامپ ضمن معرفی محصولات جدید از نشان (لوگو) تازه اش نیز رونمایی کرد. گروه شرکت‎های نرم‎افزاری شماران سیستم که به تازگی صادرات نرم‎افزار به 5 کشور جهان با پشتیبانی از زبان های مختلف را آغاز کرده ، اولین شرکت ایرانی است که توسط مرکز ارزیابی تکنولوژی فناوری کانادا TEC مورد ارزیابی قرار گرفته و موفق به دریافت گواهینامه شده است. شرکت‎های گروه شماران شامل، آتیه شماران سیستم (سرمایه‎گذار و هلدینگ) شرکت شماران سیستم (اولین تولیدکننده نرم‎افزارهای یکپارچه مالی، اداری، بازرگانی، تولید،ERP و MIS در ایران)، موسسه حسابداری و حسابرسی شماران، شرکت راهبران و شرکت تک سیستم مخصوص تولید و صادرات نرم‎افزار می‎شود. برای آشنایی بیشتر با فعالیت‎های هلدینگ شماران سیستم و ساختارهای جدید شرکت با فرهاد الیشایی مدیرعامل شماران تک، پویا الیشایی مدیرعامل شماران سیستم و فرحناز مرادی مدیر اجرایی شماران سیستم در حاشیه نمایشگاه الکامپ به گفت‎و گو نشسته‎ایم که می‎خوانید.


 تغییر لوگوی هلدینگ شماران سیستم
فرحناز مرادی، مدیر اجرایی شماران سیستم  در مورد دلیل تغییر لوگوی شرکت به فناوران گفت: لوگوی جدید هلدینگ شماران مجموعه‎ای از مفاهیم را در بر دارد و در طراحی آن مواردی مانند صادرات، خدمات پس از فروش، بیزینس فامیلی، استقامت، رنگ آبی آسمان، سبزی محیط زیست و غیره دیده شده است.
وی با تاکید بر اینکه این لوگو با توجه به بازار هدف صادراتی طراحی شده است، افزود: مدت زمان زیادی صرف طراحی لوگو شد و نظر کارشناسان خارجی را نیز در این رابطه جویا شدیم.
 دریافت گواهینامه TEC
فرهاد الیشایی، مدیرعامل شماران تک پس از ارایه توضیحات در مورد لوگوی شرکت، در مورد دریافت  گواهینامه TEC گفت: شاتو نرم‏افزار بین‏المللی این شرکت مورد ارزیابی شرکت TEC کانادا از معتبرترین شرکت‏های ارزیابی محصولات ICT در جهان،  قرار گرفت و توانست گواهینامه TEC را دریافت کند.
وی افزود: در واقع هلدینگ شماران سیستم نخستین شرکتی ایرانی است که موفق به دریافت گواهینامه TEC  شده و این بسیار با ارزش است.
وی اضافه کرد: عصر دیروز پروفایل شماران سیستم روی سایت شرکت TEC گذاشته شد و توانستیم این گواهینامه را دریافت کنیم. 
 رونمایی از نرم افزار شاتو 
همچنین نخستين نرم‏افزار مدیریت فرایندهای کسب و کار شماران «شاتو» در الكامپ رونمايي و معرفي شد. 
پويا اليشايي، مديرعامل شرکت شماران سيستم، در مورد قابلیت‎های این محصول گفت: نرم‏افزار جدید این شرکت با نام «شاتو»ShAuto ابزاری کاربردی در حوزه  مدیریت فرآیندهای کسب‏وکار(BPMS) بوده و علاوه بر آن با نرم‏افزار مدیریت مستندات (DMS) یا اصطلاحا نرم‏افزار اتوماسیون اداری یک‏پارچه است. در این نرم‏افزار امکاناتی نظیر تعیین نیازها و زمانبندی اجرای امور، طراحی گرافیکی فرآیندهای سازمان و تعریف گردش ‏کارها در کارتابل تعبیه شده است. 
وی افزود: امکان اتصال به بانک‏های اطلاعاتی نرم‏افزارهای دیگر و تعیین شروط مختلف در تعریف  گردش کار فرآیندهای سازمان، توانایی کنترل و مدیریت بهینه را فراهم می‎كند.
وي ادامه داد: نرم‏افزار شاتو ابزاری قدرتمند برای طراحی و مدیریت آسان فرم‎ها، گردش کارها، ایجاد ارتباط بین آنها و گزارش‎گیری فرآیندی و غیرفرآیندی است. اليشايي در مورد امکان جدیدی که اخیرا به نرم‏افزار افزوده شده است، گفت: در این نرم افزار می‎توان فرآیندهای کسب و کار را با توجه به استاندارهای BPMN2، مدل‏سازی فرآیندهای کسب‏وکار را در محیط داخلی نرم‏افزار طراحی کرد که خروجی آن به‏صورت گردش کار و فایل‏های مطابق با همان استاندادها به طور خودکار ساخته می‎شود.
 نرم افزاری کارآمد برای شرکت‎های بزرگ
هم اکنون با توجه به زیرساخت‏های متعددی که در نرم‏افزارBPMS شماران به‏وجود آمده، واحد تولید شرکت شماران سیستم در نظر دارد که تا پایان سال جاری بخش سیستم‎ساز این نرم‏افزار را تکمیل و به قسمت‏های قبلی اضافه کند. الیشایی تصريح كرد: اين نرم‏افزار برای شرکت‎های بزرگ کاملا کارآمد است به‏طوری که امکان مدل‏سازی و طراحی فرایندهای پیچیده را فراهم می‏آورد و همچنین قابلیت مدیریت هوشمند و ردیابی فرآیندها و نتایج آن‏ها را ممکن می‏سازد. 
به گفته مديرعامل شماران سیستم، بخش سیستم‎ساز شاتو برای شرکت‎هايي مفید خواهد بود که به دنبال طراحی و تولید نرم‏افزار منطبق بر نیازها و ویژگی‏های عملیاتی خود هستند و در واقع می‎خواهند برای نیازهای خود نرم‏افزار ویژه تولید کنند و از سوی دیگر برای شرکت‏های پیاده ساز نرم‏افزار که راهبردشان طراحی و پیاده‎سازی نرم‏افزارهای سفارش مشتری بوده کاربرد فراوانی دارد تا از این طریق بتوانند نیازهای خاص مشتریان را برآورده کنند. 
 تولید نرم افزار با سرعتی هیجان انگیز
در این نرم‏افزار می‏توان با مدل‏سازی فرآیندها و دادن اقلام اطلاعاتی، برنامه اجرایی و بانک اطلاعاتی را به عنوان خروجی دریافت کرد یعنی با سرعت هیجان انگیزی نرم‏افزار سفارش مشتری تولید کرد؛ زیرا مراحل تولید نرم‏افزار از 7 مرحله رایج به دو مرحله کاهش می‏یابد. 
با نرم‏افزار شماران سیستم پس از طراحی مدل فرآیند Process Model و طراحی قوانین کسب و کار Business Rules نرم‏افزار به ‏طور خودکار فرم‏ها و بانک‏های  اطلاعاتی را یکپارچه کرده و برنامه اجرایی را تحویل می‏دهد. با تکمیل این پروژه هزینه‏های تولید نرم‏افزار سفارش مشتری به مقدار قابل ملاحظه‏ای کاهش یافته، علاوه بر آن سرعت تولید نرم‏افزار افزایش چشمگیری می‎یابد. تولید نرم‏افزار با این روش تا حد زیادی سبب حذف برنامه‏نویسی می‏شود. در این رویکرد راهبران سیستم به‏ جای برنامه‎نویسان با امکانات متعدد و سفارشی  نرم‏افزار تولیدمی‎کنند.اليشايي در همين خصوص توضيح داد: نرم‏افزار «شاتو» قابلیت دریافت و ارسال اطلاعات و یکپارچه‏سازی با سایر بانک‏های اطلاعاتی را نیز در بستری پویا فراهم می‎كند.
وی اضافه کرد: قابلیت بسیار مفید دیگر این نرم‏افزار بخصوص برای مدیران و تصمیم‏سازان، امکان کنترل و مدیریت فرآیندهای سازمانی، شناسائی گلوگاه‏ها و مشاهده گزارش‏های گرافیکی از پارامترهای تعریف شده در قالب فرآیندهای سیستم است که به عنوان قابلیت BAM شناخته می‎شود. 
 قابلیت چند زبانه بودن نرم‎افزار شاتو
وي همچنین قابلیت چند زبانه بودن این نرم‏افزار را منجر به علاقه‎مندي مشتریان بسیاری در بازارهای بین‏المللی براي استفاده از این نرم‏افزار دانست.
الیشایی گفت: در تولید نرم‏افزار شاتو از آخرین فناوری‏های روز دنیا استفاده شده و کاربران می‏توانند از امکانات هم‏زمان محیط‏های وب و ویندوز بهره ببرند. زیرساخت قدرتمند نرم‏افزار بر مبنای ORM بومی شماران سیستم تهیه شده و اجازه می‏دهد که بانک‎های اطلاعاتی دیگر نظر Oracle نیز به سادگی به آن متصل شوند.
 بازارهای صادراتی شماران
فرهاد الیشایی مدیرعامل شماران تک، همچنین در مورد بازارهای هدف صادراتی این شرکت گفت: هم اکنون شرکت شماران تک (shomaran tech)  صادرات نرم‏افزار شاتو را به کشورهای منطقه آغاز کرده است. نرم‏افزار مدیریت فرآیندهای کسب‏و کارها «شاتو» به پنج زبان ترجمه شده است.
وی افزود: صادرات به عراق و آذربایجان را آغاز کرده‎ایم و در حال برنامه‎ریزی برای بازار افغانستان هستیم.
وی با بیان اینکه برای ارایه محصولات نرم افزاری به بازار افغانستان کمیته ای زیر نظر سازمان توسعه و تجارت تشکیل شده است، گفت: 4 شرکت نرم‎افزاری بزرگ اکنون عضو این کمیته هستند و هدف شان تمرکز بر بازار افغانستان 
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :