آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89383
تاریخ انتشار : 25 آذر 1394 0:58
تعداد بازدید : 1083

الکامپ ابزار کلیدی توسعه

اصغر رضانژاد- با وجود تغییر جغرافیای بین الملل تجارت، حضور در نمایشگاه ها همچنان یکی از کلیدی ترین ابزارهای توسعه در هر حوزه بازرگانی و صنعتی به شمار می آید.

بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ که پس از سال ها توسط متولی اصلی آن برگزار می شود، تلاش می کند علاوه بر آشنایی مخاطبان با به روزترین محصولات و خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، توان تولید داخلی را در این حوزه به عرصه نمایش بگذارد. الکامپ بیست و یک با استقبال قابل توجه شرکت های صاحب نام و فعال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین دولت یازدهم مواجه شده است. حضور این دو بخش در کنار هم یکی از مصادیق همدلی و همزبانی است که سال 1394 به آن نامگذاری شده است. الکامپ بیست و یکم امسال در شرایطی برگزار می شود که حضور هماهنگ بخش خصوصی در کنار دولت و در یک راستا، نوید بخش حرکت این نمایشگاه به سمت برگزاری هدفمند است؛ موضوعی که طی سال های اخیر به دلیل فقدان برنامه ریزی و عدم هماهنگی با بخش خصوصی بسیار کم رنگ شده بود؛ خوشبختانه امسال با حضور همه جانبه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به عنوان بزرگترین تشکل مردم نهاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در سیاست گذاری و نظارت بر اجرای الکامپ، می توان امیدوار بود این نمایشگاه بتواند ویترینی درخور برای نمایش توانمندی های صنعت و تجارت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور باشد.
اشتیاق فعالان حوزه فاوا برای حضور در نمایشگاه الکامپ امسال نیز خود گواه این همرنگی و هماهنگی دولت و بخش خصوصی در برگزاری این رویداد ملی است؛ کما اینکه براساس اعلام سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور امسال بر خلاف سه سال گذشته  تنها در بخش پیش ثبت نام الکامپ، شرکت های بخش خصوصی و دولتی متقاضی حضور در فضایی چند برابر فضای کنونی نمایشگاه الکامپ بودند.
در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاش های دلسوزانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور بالاخص رییس سازمان و کمیته برگزاری الکامپ به منظور برگزاری هرچه شفاف تر الکامپ، باید بکوشیم تا در نمایشگاه های آتی، با معرفی تمام ابعاد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطابق با تغییرات روز، تامین کنندگان و مخاطبان این حوزه را به عرضه و نقش آفرینی بیشتر در الکامپ ترغیب کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :