آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89377
تاریخ انتشار : 25 آذر 1394 0:44
تعداد بازدید : 1001

الکامپ شفاف در تهران غبارآلود

بیست و یکمین نمایشگاه الکامپ دیروز با وجود هوایی غبارآلود پایتخت، با حضور گرم و حداکثری تعداد زیادی از فعالان صنف فناوری اطلاعات، رییس سازمان نظام صنفی رایانه‎ای کشور، رییس سازمان فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین‎المللی افتتاح شد.


هرچند روسای سازمان نظام صنفی رایانه‎ای وعده داده بودند که روبان این دوره از نمایشگاه توسط رییس جمهور یا وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قیچی می‎شود، اما وزیر ارتباطات به دلیل سفر به اجلاس نخست وزیران سازمان همکاری های شانگهای در شهر کنجوی چین نتوانست در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشد. البته این چندمین نمایشگاه است که بر حسب اتفاق وزیر به دلیل سفر خارجی در آن حضور ندارد.
با وجودی که مراسم افتتاحیه نمایشگاه الکامپ به دلیل همرمانی افتتاح نمایشگاه پژوهش کمی با تاخیر شروع شد، اما امسال نمایشگاه به نظر تخصصی تر می رسید، غرفه چینی ها مرتب تر از گذشته بود و دقیقا در ساعات بازگشایی درهای نمایشگاه، خبری از غرفه چینی نبود و تقریبا همه چیز سرجای خودش بود. 
با توجه به هوای سرد، نمایشگاه در روز اول رونق داشت و تعداد زیادی بازدید کننده به نمایشگاه آمده بودند تا از تخصصی ترین رویداد آی سی تی کشور بازدید کنند.
در نخستین روز برگزاری نمایشگاه فقط یک نشست خبری در غرفه سازمان فناوری اطلاعات با حضور نصرالله جهانگرد، رییس سازمان فناوری اطلاعات و ناصرعلی سعادت، رییس سازمان نظام صنفی برگزار شد. 
امسال برخلاف همیشه که فضای ستاد خبری فقط کاری بود، هر کس گوشه ای را انتخاب می کرد تا خبر یا گزارشی تایپ کند، مصاحبه ای تنظیم کند و خبرنگاران با یکدیگر پیرامون نمایشگاه بحث وگفت و گو می‎کردند. امسال از صبح ستاد خبری با آبمیوه و شیرینی و قهوه و چای پذیرای خبرنگاران بود و از سوی دیگر میزهای مرتب و اینترنت و لپ تاپ هایی برای خبرنگاران در نظر گرفته شده بود تا در صورت همراه نداشتن رایانه همه بتوانند از تجهیزات خبری بهره ببرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :