آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89360
تاریخ انتشار : 24 آذر 1394 23:15
تعداد بازدید : 827

الکامپ و وعده هایی که رصد می شود

علی شمیرانی- بعد از کش و قوس های مرسوم در انتخاب متولی الکامپ، سرانجام قرعه برگزاری بیست و یکمین دوره این نمایشگاه به نام سازمان نظام صنفی رایانه ای زده شد. این سازمان نیز مطابق عرف مرسوم سوی مجریان برگزاری این نمایشگاه پرتنش، وعده های متعددی برای برگزاری هر چه بهتر آن در دوره اخیر و دوره آتی داد.

واقعیت آن است که الکامپ ایرانی سال هاست حجم انبوهی از توقعات و انتظارات انباشته را به دوش می کشد و همچنان نیز به زعم همگان، تا رسیدن به جایگاه مطلوب یک رویداد منطقه ای، فاصله دارد.
یکی از دلایل محقق نشدن آرزوی فعالان عرصه ICT در برگزاری نمایشگاهی در شان و توان واقعی کشورمان نیز به نبود امکان برنامه ریزی بلندمدت و تغییر مکرر مجریان آن باز می گردد. به هر حال مادامیکه مجریان تنها سه ماه مانده به برگزاری این رویداد، مجوز خود را گرفته و برای سال و سال های آتی نیز هیچ اطلاعی از وضعیت خود نداشته باشند، بسیار سخت گیرانه است که انتظار کاری به جز برگزاری سنتی و مرسوم همه ساله را داشت.
واقعیت آن است که الکامپ در طول سال های گذشته در شاخص های کمی و کیفی، بنا به دلایلی، نه تنها جهش های خیره کننده ای نداشته، بلکه گاه با افت هایی نیز همراه بوده است. از این رو دعوای مجریان بر سر بالا و پایین رفتن متراژ را نمی توان شاخص مطمئنی برای ملاک برتری نسبت به یکدیگر محسوب کرد. گزافه نیست اگر بگوییم تقریبا تمام فعالان حوزه ICT کشورمان، اگر به تمامی نمایشگاه های بین المللی فناورانه دنیا سر نزده باشند، به نمایشگاه جیتکس حداقل یکبار رفته اند. چیزی که در این نمایشگاه منطقه ای به سهولت و وضوح مورد توجه حاضران قرار می گیرد، تنها متراژ این نمایشگاه نبوده و شاخص های متعدد زیادی به برگزاری هرچه بهتر آن کمک می کند.
به هر حال آنطور که مسوولان سازمان نظام صنفی رایانه ای گفته اند، قرار است دبیرخانه ای دایمی برای برگزاری این نمایشگاه تشکیل شود و در کنار آن وعده های خرد و کلان زیادی برای برگزاری هرچه بهتر الکامپ نیز داده شده است. آنچه مسلم است این وعده ها در برابر چشم و گوش فعالان این عرصه قرار دارد و ایشان به رصد آن خواهند پرداخت. از این رو امید می رود چنانچه امکان برنامه ریزی بلند مدت برای الکامپ وجود ندارد، حداقل به شکل میان مدت شاهد تحقق بخشی از وعده ها و پاسخ به انتظارات حداقلی اهالی صنف باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :