آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89210
تاریخ انتشار : 22 آذر 1394 16:13
تعداد بازدید : 1317

حمایت بزرگان فناوری از مسلمانان

پس از حملات تروریستی داعش در سوریه، عراق، ترکیه و اخیرا پاریس، موجی از اسلام هراسی در جوامع مختلف به ویژه در جوامع مجازی تشدید شده است. از سوی دیگر، اظهارات نژادپرستانه دونالد ترامپ هم سر و صدا به پا کرده و سنای آمریکا نیز با ارایه طرحی که گویا دولت هم با آن موافق است، قوانین سخت گیرانه ای برای ورود به این کشور در نظر گرفته است. اما گویا بزرگان فناوری نسبت به این موضوع، موضع معتدل تری دارند و چندی است پیام های حمایت از مسلمانان از سوی این افراد به گوش می رسد. یکی از این افراد مارک زوکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک است.


فناوران- زوکربرگ با انتشار پستی در فیس بوک حمایت خود را از جامعه مسلمانان اعلام کرده است. وی در پست خود در فیس بوک نوشته است: اگر شما مسلمان هستید، می خواهم این تضمین را به شما بدهم که حضور شما در فضای مجازی بسیار خوب بوده و ما تمام سعی خود را می کنیم تا حقوق شما به عنوان یکی از شهروندان دهکده اطلاعات حفظ شود و در محیطی آرام و سالم با هم زندگی کنیم. اقدامات تروریستی داعش آنچنان تاثیر منفی از مسلمانان به جا گذاشته است که یکی از کاندیداهای اخیر ریاست جمهوری آمریکا به نام دونالد ترامپ خواستار ممنوع شدن ورود مسلمانان به آمریکا شده است. 
زوکربرگ اظهار امیدواری کرده که بتواند از مسلمانان در فیس بوک حمایت کند و نقشی در اظهارات ضد اسلامی نداشته باشد. 
سوندار پیچای به حامیان مسلمانان پیوست
سوندار پیچای، مدیرعامل جدید شرکت گوگل نیز در پیامی از مسلمانان حمایت کرد. وی به این موضوع اشاره کرد که نباید اجازه داد ترس، باور ها و ارزش های اجتماعی را تحت تاثیر قرار دهد. وی در پست خود نوشت که باید از مسلمانان و سایر اقلیت ها در آمریکا و سایر نقاط جهان حمایت کرد. 
وی همچنین افزود: ابتدا برای اظهار نظر در این مورد شک داشتم، چراکه اظهار نظر در این مورد باعث شعله ورتر شدن مباحثات در این خصوص می شود. همه افراد آزاد هستند تا در مورد موضوع های مختلف اظهار نظر کنند، اما عقاید هر فرد نشان دهنده این نیست که جامعه نیز با آنها موافق است.
پیچای با اشاره به داستان زندگی خود و مهاجرت از هند به آمریکا، کشور ایالات متحده را مکانی خوانده که در آن امکانات و موقعیت های برابری برای مهاجران وجود دارد و این کشور با در پیش گرفتن چنین سیاستی بخش اعظمی از قدرت خود را مدیون اقداماتی دانسته که توسط مهاجران انجام شده است. وی اشاره ای مختصر به گوگل کرده که وی در آن مشغول به کار است. پیچای از گستردگی تنوع نژادی در گوگل سخن گفته و همین موضوع را فاکتوری جذاب برای کار کردن در این شرکت خوانده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :