آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88816
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:36
تعداد بازدید : 915

کارت‏های بازرگانی دیگر قابل واگذاری نیست

وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد بر اساس آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، دارندگان کارت بازرگانی حق واگذاری به غیر برای استفاده از مزایای آن را ندارند.


فناوران-  وزارت صنعت، معدن و تجارت در اطلاعیه ای اعلام کرد: از آنجا که کارت بازرگانی مجوز فعالیت تجارت خارجی است و قانونگذار برای دارندگان آن حقوق و وظایفی را قایل شده است که باید شخصا از آن استفاده کنند، واگذاری اختیارات و یا استفاده از منافع آن به هر صورت، پیگرد قانونی را به همراه خواهد داشت.
در صورتی که پس از صدور کارت، برای وزارت صنعت، معدن و تجارت مشخص شود که دارنده کارت فاقد یک یا چند شرط از شرایط دریافت کارت است یا پس از صدور، فاقد شرط مذکور شود، ضمن ابطال کارت، با برخورد قانونی با صاحب کارت و کالا مواجه خواهند شد که این مهم باید مورد توجه فعالان حوزه تجارت، تجار و بازرگانان، تولیدکنندگان و صاحبان مشاغل قرار گیرد.
این گزارش حاکی است؛ صاحبان کارت باید از هرگونه واگذاری حق استفاده از مزایای کارت به غیر جداً خودداری کنند و متقاضیان واردات کالا در ابعاد تجاری یا غیرتجاری ضمن رجوع به قانون مقررات صادرات و واردات و آیین نامه های مربوطه، از رجوع به سایرین جهت استفاده از اختیارات صاحب کارت بازرگانی در تأمین کالای مورد نیاز خودداری کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :