آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88815
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:33
تعداد بازدید : 951

مایکروسافت، بزرگ ترین فروشنده تبلت در آمریکا

اگرچه فروش تبلت سیر نزولی دارد، ولی iPad اپل همچنان محبوب ترین تبلت در سراسر جهان محسوب می شود و بیشترین فروش را بین دستگاه های مشابه دارد.

موبنا- زمانی که نخستین بار تبلت به بازار جهانی معرفی شد، اپل صاحب ۹۵ درصد این بازار بود.
 استیو جابز هم نخستین بار iPad را معرفی کرد و پس از گذشت مدتی iPad 2 هم عرضه شد. ولی کم کم تبلت های ارزان قیمت آندروییدی روی کار آمدند و کار را برای اپل دشوار کردند.
در پایان فصل نخست سال ۲۰۱۳ میلادی iPad صاحب ۴۰ درصد بازار جهانی رایانه های لوحی بود که این رقم از ۵۸ درصد مدت مشابه سال ۲۰۱۲ کمتر محاسبه شد.
دو فصل بعد سهم تبلت اپل از بازار جهانی به ۳۰ درصد رسید و این در حالی بود که آندرویید روز به روز نزد مردم محبو ب تر می شد.
شرکت اپل در آن زمان یک رقیب دیگر به نام Surface مایکروسافت را هم پیش روی خود می دید. در سال ۲۰۱۴ میلادی تبلت Surface Pro 3 به انتخاب مجله Time به عنوان یکی از ۲۵ نوآوری برتر جهان برگزیده شد و ماه گذشته نیز Surface Pro 4 با انواع امکانات پیشرفته در اختیار کاربران قرار گرفت.
به هر حال، بر اساس گزارش مرکز WinBeta  در اکتبر ۲۰۱۵ مایکروسافت موفق شد بیش از هر شرکت دیگر به صورت آنلاین در کشور آمریکا تبلت بفروشد.
بر اساس این گزارش مایکروسافت حتی توانست اپل را هم پشت سر بگذارد. فروش آنلاین تبلت های مایکروسافت در اکتبر امسال رشد ۴۵ درصدی را تجربه کرد و در همین دوره زمانی از فروش تبلت های اپل ۱۷ درصد کاسته شد.
از سوی دیگر  اخیراً موسسه تحقیقاتی IDC نوشته است که روند فروش تبلت های سنتی کند شده و کاربران و سازندگان هم زمان به سوی تبلت های جداشدنی اشتیاق نشان داده اند و در سال ۲۰۱۵ فروش تبلت سنتی کاهش یافته و هم زمان فروش تبلت های جداشدنی (مثل سرفیس و آیپد پرو) افزایش یافته 
است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :