آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8873
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1391 3:21
تعداد بازدید : 383

خرید و فروش میلیونی کارت شارژ با پول های دزدی

رییس پلیس فتا استان چهار محال بختیاری از دستگیری سارق اینترنتی که با سرقت میلیونی از حساب افراد اقدام به خرید کارت شارژ می کرد خبر داد.

خبرگزاری فارس- سرهنگ جعفریان در خصوص کشف دو فقره برداشت غیر مجاز وجه از طریق اینترنت گفت: پیرو شکایت فردی مبنی بر برداشت مبلغ پنجاه میلیون ریال به صورت غیر مجاز از حساب وی ماموران اقدامات خود را برای شناسایی کلاهبرداران و سارقان اینترنتی آغاز کردند.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد که تمامی برداشت‌ها صرف خرید اینترنتی یکهزار و 700 فقره کارت شارژ تلفن شده است.

 این فرمانده انتظامی گفت: طی بررسی‌های صورت گرفته شخصی که اقدام به خرید اینترنتی از حساب شاکی و توزیع کارت شارژها در سوپر مارکت‌های سطح شهر کرده بود، شناسایی و نهایتا دستگیر شد. متهم در ابتدا منکر برداشت از حساب شاکی شد ولی پس از مواجه شدن با مدارک موجود به جرم خود اعتراف و گفت: اطلاعات کارت را یکی از دوستانش که راننده شاکی بوده در اختیار وی قرار داده است.

 وی ادامه داد: با توجه به اعترافات این فرد نهایتا متهم دوم نیز دستگیر و به جرم خود اعتراف کرد.

 جعفریان افزود: در همین راستا سرقت دیگری از حساب فردی صورت پذیرفته و در این سرقت نیر تمامی مبالغ برداشتی صرف خرید کارت شارژ شده بود که پس از تحقیقات مشخص شد متهم اول در این پرونده نیز دست دارد. بر همین اساس وی اعتراف کرد که اطلاعات کارت شاکی دوم را در مقابل دستگاه خودپرداز به دست آورده و در فرصتی مناسب از طریق تلفن اقدام به خرید حدود 200 فقره کارت شارژ کرده است.

 وی در این خصوص به کاربران هشدار داد: شهروندان نسبت به حفظ و نگهداری اطلاعات بانکی و رمزهای عبوری آنها دقت بیشتری داشته باشند و هیچ گاه این اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهند و نیز به هنگام استفاده از دستگاه‌های خود پرداز به صورتی عمل کنند که دیگران امکان سرقت اطلاعات را نداشته باشند و به طور مرتب رمز عبوری خود را تغییر دهند.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :