آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88654
تاریخ انتشار : 14 آذر 1394 12:46
تعداد بازدید : 704

درخواست ایران برای مقررات گذاری در حوزه اینترنت چیزها

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواستار مقررات گذاری اتحادیه جهانی مخابرات در حوزه فناوری های نوظهور مانند اینترنت چیزها و نسل پنجم موبایل شد.


فناوران- علی اصغر عمیدیان در حاشیه کنفرانس جهانی ارتباطات رادیوئی  WRC-15 با هولین ژائو دبیرکل اتحادیه بین المللی ارتباطات (ITU) ملاقات کرد.
وی در این دیدار، با بررسی روند مصوبات کنفرانس WRCدرباره روش های کارآمد برای گسترش همکاری های جمهوری اسلامی ایران با اتحادیه بین المللی ارتباطات گفتگو کرد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این دیدار گفت: در حال حاضر حوزه ICT با موضوعات جدید و چالش برانگیز روبروست. موضوعاتی مانند اینترنت چیزها (IOT)، نسل پنجم تلفن همراه و OTT ها (اپلیکیشن های چندرسانه ای و تعاملی) موضوعات جدیدی است که رگولاتورها باید درباره آنها مقررات گذاری کنند.عمیدیان افزود: همکاریهای آموزشی ITU درباره این موضوعات و استفاده از تجربیات کشورهای مختلف در این حوزه در تعامل بین رگولاتوری و ITU می تواند زمینه همکاری ویژه ای باشد.رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی درباره روند مصوبات کنفرانس WRC نیز گفت: وجه ویژه کنفرانس WRC-15 این بود که تصمیمات صرفا با رای گیری به نتیجه نرسید و مصوبات براساس اجماع و تفاهم تمامی کشورهای حاضر تصویب شد.
در کنفرانس  WRC-15 ژنو، ۱۹ سند با موضوعاتی مانند ثبت و نحوه ارزیابی ایستگاههای رادیوئی در بانک اطلاعاتی ITU، تعیین باندهای فرکانسی مختلف برای شبکه های باند پهن همراه، استفاده از لینک های تغذیه پخش فراگیر ماهواره ای برای ارتباطات ثابت ماهواره ای، بررسی شد که ظاهرا برخی از این موضوعات از سوی ایران ارایه شده بود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :