آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88372
تاریخ انتشار : 8 آذر 1394 14:12
تعداد بازدید : 1290

شرط اعزام رایزنان بازرگانی به آمریکا اعلام شد

به گفته مدیر کل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت، اعزام رایزنان بازرگانی به آمریکا منوط به تصمیم گیری در سطح کلان کشور است.


ایسنا- رضا عباسقلی گفت: وزارت امور خارجه باید تشخیص دهد که روابط تجاری ما با آمریکا در چه حدی خواهد بود و پس از آن در این مورد تصمیم گیری کند. 
وی با بیان اینکه اعزام رایزن بازرگانی به آمریکا تابع روابط سیاسی است، تاکید کرد: این موضوع باید در سطح بالا تصمیم گیری شود و چنانچه توجیه سیاسی و اقتصادی با توجه به منابع ملی داشته باشد این کار انجام می شود. 
مدیر کل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت همچنین در مورد نشست رایزنان بازرگانی ایرانی مستقر در دیگر کشورها و بازدید آن ها از مناطق مختلف کشور گفت: برای اولین بار رایزنان سند راهبردی تجارت با کشور محل ماموریت شان را با همکاری دفاتر تخصصی سازمان توسعه تجارت تدوین کردند و با یک برنامه کاملا مشخص سفر کردند و برای آنها مشخص شد که برنامه هایشان باید در جهت افزایش حجم مبادلات تجاری با اولویت افزایش صادرات باشد. 
همچنین رییس سازمان توسعه تجارت در این زمینه گفت: در طول 18 ماه گذشته، تلاش شد با توجه به اقدامات دولت برای بهبود روابط خارجی، تعداد رایزنان بازرگانی افزایش یابد به شکلی که امروز مجموعا در 30 کشور اجازه اعزام رایزن داریم. به گفته افخمی راد، در برخی از کشورها همچون چین، سطح بالای روابط تجاری دو رایزن در پکن و شانگهای داریم اما در برخی کشورها حجم تجارت پایین است و در صورت اعزام رایزن حجم مبادلات افزایش نمی یابد یا در برخی کشورها رایزنان اعلام می کنند که امکان گسترش روابط تجاری نیست و محل خدمت آنان تغییر می کند یا در مواردی نیز سازمان توسعه تجارت به این نتیجه می رسد که رایزن اعزامی توانایی به پایان رساندن اهداف ابلاغی را ندارد و به کشور فراخوانده می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :