آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87511
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:33
تعداد بازدید : 1190

رویداد روز ارائه استارتاپ های آواتک برگزار شد

10 تيم استارتاپی چرخه دوم مركز شتابدهي آواتك، در حضور جمعي از سرمايه گذاران داخلي و خارجي استارتاپ های خود را ارائه و معرفی كردند.

فناوران- در روز ارائه تیم های آواتک، ١٠ تيم استارتاپي چرخه دوم این مرکز به معرفی استارتاپ خود در حضور نزدیک به 50 سرمايه گذار داخلی و خارجی پرداختند. همچنین در طول این مراسم، تیم ها در فضای نمایشگاهی، به معرفی محصولات و دستاوردهای 6 ماهه خود پرداختند.
در چرخه دوم شتابدهی آواتک 220 تیم متقاضی ورود به این چرخه بودند که پس از گزینش آن ها، 20 تیم وارد مرحله پیش شتابدهی شدند و در نهایت 10 تیم با گذراندن این دوره امروز برای جلب نظر سرمایه گذاران و کسب سرمایه لازم برای گسترش کار خود در مراسم دمودی به معرفی و ارائه استارتاپ خود می پردازند.
به گفته محسن ملایری، مدیرعامل آواتک، 25 درصد از جوانان فعال در استارتاپ های چرخه دوم این شتابدهنده، قصد خروج از کشور را با هدف تحصیل در دیگر کشورها داشتند. اما با ایجاد فرصتی برای کارآفرینی و خلق ارزش، ضمن ورود به «آواتک» و آگاه شدن از چگونگی حمایت این مرکز از ایده ها و تیم های کارآفرین، از تصمیم خود برای ترک کشور منصرف شدند.
سعيد رحماني، مديرعامل شركت سرآوا، نیز در سخنانی در اين رویداد، گفت: در صورتی که اقتصاد دانش بنيان در كشور رشد نکند، سرمايه خارجي كه مي تواند در كنار سرمايه داخلي به رشد علم و نوآوری كمك كند، به سرمايه اي تهاجمی برای قبضه کردن بازار ايران تبديل خواهد شد.
در اين مراسم همچنين، پنلي با موضوع چالش هاي سرمايه گذاري بر استارتاپ های ایرانی با شركت چند تن از سرمايه گذاران داخلي و خارجی برگزار شد.
براساس اين گزارش اسمارت بين، نامليك، كورتادو، نيك پرينت، هگزي پيكسل، ديمانا، پي پينگ، اسپورت آپ، پروانه و رنگي تر تيم های استارتاپي شركت كننده در چرخه دوم مركز شتابدهي آواتك بودند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :