آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87507
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:27
تعداد بازدید : 782

پیام رسان ها به خاطر اپراتورها قطع نمی شوند

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری گفت: تاکنون هیچ اپلیکیشن پیام رسانی بخاطر جبران ضرر و زیان درآمدی اپراتورهای موبایل مسدود نشده و از این پس هم نخواهد شد؛ اپراتورها باید به سمت تطبیق و درآمدزایی از محل دیتا پیش روند.

تسنیم - صادق عباسی شاهکوه درباره تأثیر رواج گوشی های هوشمند بر درآمدهای پایه اپراتورهای موبایل گفت: آمار رشد گوشی های هوشمند از سال گذشته نشان می دهد که بالای 20 میلیون دستگاه رسیده و به عبارتی 25 تا 30 درصد مشترکان کل شبکه موبایل کشور هوشمند هستند. وی افزود: البته این در حالی است که برخی مشترکان دارای دو یا بیش از دو سیم کارت در گوشی خود هستند که در این صورت شاید آمار گوشی های هوشمند برحسب تک سیم کارت بیش از این شود.
معاون بررسی های فنی و صدور پروانه رگولاتوری با بیان اینکه بخش عمده زندگی مردم به سمت ارتباطات همراه می رود، عنوان کرد: تمام خدمات الکترونیکی به تدریج وارد حوزه موبایلی می شود.
وی در ارتباط با سوال مورد نظر گفت: در حال حاضر نرم افزارهای پیام رسان متعددی در اپ استورها جهت دانلود و استفاده وجود دارد و مشترکان موبایل نیز از آنها استفاده می کنند که قطعا موجب کاهش درآمدهای اپراتورها از محل پیامک می شود و اگر این پیام رسان ها قابلیت برقراری تماس هم داشته باشند در حوزه درآمدهای مکالماتی نیز تأثیرگذار خواهد بود.
او ادامه داد: اما از طرفی با رواج برنامه های کاربردی موبایل، مصرف دیتا بالا رفته و از این حیث ممکن است که در ابتدای کار اپراتورها با ضرر و زیان مواجه شوند اما در بلند مدت که کسب وکار آنها به سمت دیتا می رود، وضعیت شان درست می شود. عباسی شاهکوه با تأکید بر اینکه مصرف دیتا توسط مشترکان موبایل ده ها برابر شده است، درباره تصمیم حاکمیت برای مسدودسازی برخی اپلیکیشن ها جهت جبران ضرر و زیان اپراتورهای موبایل تصریح کرد: تاکنون هیچ اپلیکیشن پیام رسانی با هدف جبران درآمد اپراتورهای موبایل از دسترس خارج نشده و از این پس نیز نخواهد شد زیرا روال جهانی استفاده از دیتا رو به رشد است و ایران نیز از این مقوله جدا نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :