آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87491
تاریخ انتشار : 26 آبان 1394 12:0
تعداد بازدید : 981

مخالفت بنیانگذار اپل با سخنان تیم کوک

وزنیاک: از لپ تاپ استفاده می کنم؛ ساعت اپل هم دوست ندارم

با وجودی که تیم کوک، مدیرعامل اپل ادعا می کند که دیگر کامپیوترهای شخصی مرد ه اند و کسی از این ابزارها استفاده نمی کند، استیو وزنیاک، یکی از بنیانگذاران همین شرکت به تازگی اعلام کرده که هنوز هم دارد از لپ تاپ استفاده می کند و اصلا اپل واچ، ابزار جدید این شرکت را دوست ندارد.


CNet- چند روزی است که جنبشی در میان طرفداران دو آتشه اپل ایجاد شده که در آن، عشق اپلی ها مک بوک های خود را یا در باغچه خانه شان دفن می کنند یا به مراکز خیریه اهدا می کنند. این جنبش از زمانی شروع شده که تیم کوک، مدیرعامل اپل روز سه شنبه گذشته با اصرار گفت که دیگر هیچ دلیل در خرید کامپیوتر شخصی وجود ندارد. این در حالی است که این شرکت به تازگی آی پد پروی خود را معرفی کرده که یک تبلت به همراه قلم و یک کیبورد است که با قیمت اضافه فروخته می شود. 
با این حال، گویا استیو وزنیاک با این صحبت های کوک قانع نشده و به تازگی نیز در مصاحبه ای اعلام کرده: من هنوز هم فقط از لپ تاپم استفاده می کنم و اپل واچ کاربرد زیادی برای من ندارد. 
وی همچنین در مورد ادعای تیم کوک درباره اپل واچ گفت: این ساعت ها کاری برای من انجام نمی دهند و کاربردی برای من ندارند. در عوض نقش نوعی واسطه میان من و موبایلم را ایفا می کنند. 
گفتنی است که وزنیاک شخصی است که عصر کامپیوترهای شخصی را با همکاری استیو جابز شکوفا کرد و با وجود آنکه چندین دهه است به صورت مستقیم با این کمپانی همکاری دارد، هنوز هم انتقادات زیادی در مورد محصولات فعلی این شرکت دارد.
او در مورد آی پد هم گفت: بیشتر ترجیح می دهم با لپ تاپم کار کنم و در کل مدل بزرگ تر این دستگاه را نسبت به آی پد مینی بیشتر می پسندم، اما به طور کلی معتقدم که لپ تاپ ها انعطاف پذیری بیشتری دارند. در حالی که تبلت برایم محدودیت ایجاد می کند. 
البته وزنیاک در میان صحبت هایش گفت که شاید در میان آن دست افرادی قرار دارد که با وجود پایان دوران طلایی کامپیوترهای شخصی همچنان کار کردن با این ابزار را بیشتر دوست دارند. اما با این وجود، به نظر می رسد که اپل با زوم کردن روی تبلت سعی دارد که نتایج مالی بهتری را برای خود رقم بزند. پس اگر من تنها فردی هستم که قرار است از این مساله صدمه ببیند، مشکلی نیست و اپل تصمیم درستی گرفته است. 
وی در ادامه صحبت هایش گفت که استیو جابز چقدر روی تصمیمات اپل نقش داشته و چگونه استراتژی اپل در زمینه اکوسیستم محصولات تولیدی ادامه پیدا کرده است. اما گویا استیو وزنیاک شخصا از این استراتژی راضی نیست و دوست ندارد که در قید و بند آن باشد. خودش در این مورد گفته: دوست ندارم در اکوسیستم اپل باشم. دوست ندارم محدود باشم، دوست دارم که مستقل باشم. 
گفتنی است که استراتژی اپل در اکوسیستم محصولات تولیدی همواره به این گونه بوده که هیچ کدام از ابزارهای این شرکت با ابزارهای شرکت های دیگر سازگار نیست. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :