آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87427
تاریخ انتشار : 25 آبان 1394 12:39
تعداد بازدید : 921

رییس اتاق ایران:

بسته دولت مشکلات کلان اقتصاد را حل نمی کند

رییس اتاق ایران بسته دولت برای بازگشت رونق اقتصادی را مُسکن خواند و گفت: این بسته در گذر زمان می تواند بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی را حل کند.

مهر- محسن جلال پور در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران گفت: ایران سکویی قابل اطمینان برای کار با اروپا در منطقه است و به دلیل ثبات و امنیت بالا، شرایطی را دارد که اقتصاد ایران را برای سرمایه گذاری جذاب می کند.
به گفته جلال پور، بزرگترین دارایی امروز ایران امنیت و ثباتی است که در کشور وجود دارد و باید به هر قیمتی آن را حفظ کرد.
رییس پارلمان بخش خصوصی در خصوص لغو سفر رییس جمهور به کشورهای ایتالیا و فرانسه، گفت: لغو سفر به این دو کشور اروپایی همزمان با حادثه اخیر تروریستی به دلیل همدردی با مردم فرانسه است و البته در آینده ای نزدیک، این سفر با شرایط بهتر انجام خواهد شد.
وی در مورد درخواست نهاد ریاست جمهوری برای حضور هیاتی کوچک، اما پُروزن از فعالان اقتصادی برای همراهی با رییس جمهور در سفر اروپایی لغو شده، گفت: این یک فرصت برای فعالان اقتصادی به شمار می رود و اگر چه اکنون سفر لغو شده اما به هر حال فرصتی پیش آمده است که بخش خصوصی بتواند در سفرهای دولتی همراه دولتمردان باشد.
جلال پور اظهار داشت: ارتقای جایگاه اتاق نزد رییس جمهور یک موقعیت مناسب به شمار می رود و می تواند بهره وری برای بنگاه ها و اقتصاد کشور را به دنبال داشته باشد.
وی تصریح کرد: پیش از این سفر ظرفیت های اقتصادی ایتالیا و فرانسه احصا شده بود و ظرف دو هفته گزارش های کاملی از وضعیت اقتصادی ایران و ظرفیت هایی که دو کشور مذکور برای کار با بنگاه های اقتصادی داشتند، استخراج شد.
جلال پور در ادامه در خصوص طرح دولت به عنوان بسته رونق اقتصادی گفت: این طرح تنها یک مُسکن به شمار می رود و در گذر زمان می تواند بخش کوچکی از مشکلات اقتصادی را حل کند اما تا فضای اقتصاد باز نشود و امکان جذب سرمایه مشترک و سرمایه گذار خارجی فراهم نباشد، نمی توان رونق جدی در اقتصاد را شاهد بود.
به گفته وی، بخشی از پیشنهادهای اتاق بازرگانی در قالب بسته خروج از رکود دیده شده بود اما تمامی نظرات اتاق تامین نشد، چرا که اتاق خواستار تحریک تقاضا، تامین بخشی از سود تسهیلات، کاهش بدهی دولت به بخش خصوصی و کاهش نرخ سود بین بانکی بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :