آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87411
تاریخ انتشار : 25 آبان 1394 11:57
تعداد بازدید : 666

وجود 40 طرح در صف شورای عالی فضای مجازی صحت نداشت!

دبیر شورا: تنها 18 طرح نیمه تمام از دوره قبل به یادگار مانده است

در حالی که دبیر پیشین شورای عالی فضای مجازی گفته بود 40 طرح در صف ورود به شورا قرار دارند، دبیر جدید شورا این موضوع را تکذیب کرد.

فناوران- محمد حسن انتظاری دبیر سابق شورای عالی فضای مجازی، در روزهای پایانی فعالیت خود، هر روز انتقاد جدیدی را به عملکرد دولت در قبال شورا مطرح می کرد. یکی از انتقادات وی، تشکیل نشدن جلسات شورا و معطل ماند 40 طرح مهم پشت در آن بود. 
فیروزآبادی دبیر جدید شورای عالی فضای مجازی در مراسم معارفه خود تعداد این طرح ها را 25 طرح و نه 40 طرح خوانده بود اکنون در تازه ترین اظهارنظر خود باز هم از این تعداد کاست. وی در مورد طرح هایی که پیش از این گفته شده بود پشت در شورای عالی فضای مجازی معطل مانده است گفت: ۱۸ طرح در مرکز ملی فضای مجازی پیش از این مورد بررسی قرار گرفته بود که در دور دوم فعالیت این شورا، دستور بازنگری و بررسی آنها برای ارایه در شورای عالی فضای مجازی داده شد که پس از بررسی، مشخص شد بسیاری از آنها کامل نبوده و هم اکنون در کمیسیون های مربوطه در مرکز ملی فضای مجازی، در حال تکمیل هستند.
یکی از این طرح ها موضوع پیوست فرهنگی بود که دبیر سابق شورا اعلام کرده بود این طرح یک بار سال گذشته تکمیل و سپس با اعتراض وزارت ارتباطات، بار دیگر مورد بررسی قرار گرفت و تکمیل شد. فیروزآبادی تکمیل این طرح را نیز تکذیب کرد و گفت: ۸۰ درصد کار تدوین پیوست فرهنگی فضای مجازی پیش رفته و این طرح در دستور کار برای ارایه به شورای عالی فضای مجازی قرار دارد.
فیروزآبادی در گفت وگو با خبرگزاری مهر در مورد آخرین وضعیت تدوین پیوست فرهنگی فضای مجازی که از ابتدای دور نخست فعالیت شورای عالی فضای مجازی در دستور کار مرکز ملی ذیل این شورا قرار داشته است، گفت: تدوین و تصویب پیوست فرهنگی از وظایف شورای عالی فضای مجازی است و قطعا این شورا به این موضوع می پردازد و این طرح در دستور کار قرار دارد.وی موضوع اولویت قراردادن طرح های فضای مجازی را برای بررسی در شورای عالی فضای مجازی، تنها منوط به اهمیت آنها ندانست و تاکید کرد: تهیه شدن سندهای مربوطه نیز در درجه اهمیت قرار دارد.
رییس مرکز ملی فضای مجازی ادامه داد: برای مثال سند پیوست فرهنگی در کمیسیون های عالی مرکز ملی فضای مجازی که تمامی سازمان های مربوطه نیز در آنها حضور دارند مورد بحث و بررسی گذاشته شده است. این موضوع زمان بر است و تا زمانی که فرآیندهای مرتبط با تدوین نهایی سند انجام نشود نمی توان آن را به شورای عالی فضای مجازی برد.
فیروزآبادی خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود ۸۰ درصد تدوین این سند انجام شده است اما فرآیند آن بدون ارایه در شورای عالی فضای مجازی تکمیل نیست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :