آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87410
تاریخ انتشار : 25 آبان 1394 11:48
تعداد بازدید : 1107

سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد:

دستگیری 100 هکر و 20 گرداننده کانال های مستهجن تلگرام

سخنگوی نیروی انتظامی گفت: در یک ماه گذشته 100 هکر از سوی پلیس فتا دستگیر شده اند. عمده این هکرها در کمین کاربران تلگرام هستند، از این رو افراد باید مراقب این فضا باشند.

فناوران - سعید منتظرالمهدی روز گذشته در نشستی خبری افزود: در این مدت همچنین بیش از 20 کانال غیراخلاقی در تلگرام نیز مسدود شده و با گردانندگان آن نیز برخورد شده است. 
این افراد که اقدام به بارگزاری محتوای پورن و اروتیک در فضای مجازی کرده بودند دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر فعالیت گروهی تحت عنوان القارعه در کانال های تلگرام و ادعای گردانندگان آن مبنی بر وابستگی به پلیس فتا، گفت: پلیس فتا به هیچ وجه کانال، سایت یا وبلاگی در فضای مجازی نداشته و نیازی هم به نمایندگی در این فضاها ندارد. درباره این گروه نیز با گردانندگان آن برخورد کرده و آنان دستگیر شده اند.
سردار منتظرالمهدی تاکید کرد: به هیچ وجه سایت، کانال و وبلاگی متعلق به پلیس در این شبکه ها موجود نیست و همه آنها صوری و احتمالا به قصد کلاهبرداری است.
معاون اجتماعی ناجا در خصوص ایجاد صفحه فارسی داعش در تلگرام، گفت: چنین مطلبی را نشنیدم و باید از کارگروه فضای مجازی این مساله را پیگیری کنید.
سخنگوی نیروی انتظامی همچنین با اعلام افزایش ساعات کار دفاتر پلیس+10 به دلیل مراسم اربعین تا ساعت 18:30 هر روز، تصریح کرد: این دفاتر نیز روزهای جمعه نیز تا ساعت 14 جهت اخذ مدارک برای تهیه و صدور گذرنامه فعالیت خواهند داشت.
وی تصریح کرد: صدور گذرنامه در صورت تکمیل مدارک در کمتر از 24 ساعت انجام خواهد شد.
سخنگوی نیروی انتظامی درباره تشکیل سامانه گم شدگان اوتیسمی نیز گفت: افراد اوتیسمی ارتباطی با جامعه بیرونی خود نداشته و عمدتا فاقد قدرت تکلم هستند. نمی توانند درکی از موقعیت خود داشته باشند. در کشور ما نیز مبتلایان به اوتیسم جامعه آماری 200 هزار نفری را شامل می شوند. از این رو تصمیم بر آن شد تا پلیس پیشگیری با همکاری انجمن اوتیسم، سامانه ای را برای شناسایی این افراد ایجاد کنند.
وی افزود: ما همچنین آمادگی ایجاد سامانه ای برای بیماران خاص را نیز داریم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :