آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87313
تاریخ انتشار : 24 آبان 1394 12:16
تعداد بازدید : 881

در پی حملات تروریستی در پاریس

گوگل تماس رایگان هنگ اوت را ممکن کرد

بعد از حملات تروریستی در پاریس و بمب گذاری در مکان های مختلف از بعدازظهر روز جمعه، گوگل برای اینکه احساس همدردی اش را با پاریسی ها اعلام کند اقدام به آزاد کردن تماس های هنگ اوت برای شهروندان فرانسه کرده است تا بتوانند از طریق این تماس ها از حال هم مطلع شوند.

TechTimes- شهروندان پاریس از جمعه شب همزمان با برگزاری نیمه دوم دیدار دوستانه آلمان-فرانسه با شش حمله تروریستی روبه رو شدند. این حملات در پنج نقطه از شهر پاریس رخ داد که دو نقطه از آن نزدیک استادیوم برگزاری بازی آلمان با فرانسه بود. تاکنون حدود 160 نفر بر اساس این حملات کشته و تقریبا ۲۰۰ نفر زخمی شده اند که حال ۸۰ نفر از آنها وخیم گزارش شده است.
حال با رایگان شدن سرویس گوگل، کاربران می توانند با استفاده از اپلیکیشن هنگ اوتز (Hangouts) روی آندروید، iOS و وب با اقوام و دوستان خود تماس بگیرند بدون اینکه نیاز به پرداخت هزینه برای شارژ بین المللی این تماس ها داشته باشند. 
گوگل در پستی که روی گوگل پلاس گذاشته، این خبر را منتشر کرده، ولی کشورهای خاصی را برای برقراری این ارتباط اعلام نکرده است. به این ترتیب به نظر می رسد که گوگل وویس (Google Voice) برای همه کشورهایی که قصد تماس گرفتن با پاریس را دارند، مجانی است. 
جالب است بدانید که این اقدام گوگل موجی از اقدامات دیگر شرکت های وبی همانند فیس بوک را به همراه داشت. فیس بوک عملکردی را در سایت خود با نام «safety check» فعال کرد که براساس آن پاریسی ها می توانند از سالم بودن دوستان و اقوام خود مطلع شوند و در مقابل سلامتی خود را به آنها اطلاع بدهد. 
گفتنی است که پس از فاجعه این حملات تروریستی، کاربران شبکه های اجتماعی برای به اشتراک گذاری اطلاعات مربوط به این فاجعه از هشتگ #PorteOuverte به معنای «در باز» استفاده می کنند که به آنها امکان می دهد از پناهگاه ها و یا مراکز کمک در پاریس باخبر شوند. 
گوگل بارها و بارها برای کمک به انسان هایی که در فجایعی چون زلزله و جنگ جان شان به خطر افتاده، سرویس هایی ترتیب داده تا کاربران راحت تر بتوانند با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند. 
به طور مثال چند سال پیش، در پی وقوع زلزله 3/7 ریشتری در شهر وان در جنوب شرقی ترکیه، گوگل سایتی را راه اندازی کرد که بر اساس آن خانواده قربانیان زلزله می توانستند از آخرین وضعیت اقوام خود با خبر شوند. 
همچنین پس از وقوع زلزله ویران کننده در ژاپن گوگل اعلام کرد که یک مرکز اطلاعات آنلاین برای کمک به اسکان مردم در این کشور راه اندازی کرده است. سرویس یافتن افراد گوگل (Google Person Finder) به جمع آوری اطلاعات درباره محل حضور مردم و وضعیت سلامت و امنیت آنها پس از زلزله می پرداخت و به کاربران کمک می کرد تا از وضعیت سلامت دوستان و خانواده های خود باخبر شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :