آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87307
تاریخ انتشار : 24 آبان 1394 12:2
تعداد بازدید : 687

دبیر شورای عالی فضای مجازی در مراسم معرفی معاونان جدیدش گفت:

شبکه ملی اطلاعات در اولویت است

دبیر شورای عالی فضای مجازی بر اهمیت اجرای شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از مهم ترین برنامه های شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد.

مرکز ملی فضای مجازی- ابوالحسن فیروز آبادی دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور در مراسم معارفه قایم مقام و معاونان مرکز ملی فضای مجازی که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، گفت: کار بزرگی بر دوش شورای عالی فضای مجازی گذاشته شده و مقام معظم رهبری این شورا را با قدرت کامل نقطه کانونی فضای مجازی تعیین کرده اند و ما باید بتوانیم حکم ایشان را به واقعیت تبدیل کنیم.
وی در خصوص اهمیت مدیریت و راهبری فضای مجازی در کشور افزود: حتی غربی ها با تمامی ابزارهایی که در این حوزه دارند نتوانستند بر آن احاطه داشته باشند بنابراین باید با حکمت، عقلانیت و دقت این وظیفه را اجرا کنیم.
فیروآبادی با بیان این که باید نگرانی رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در حوزه فضای مجازی برطرف شود، افزود: با تمامی دستگاه های اجرایی و مرتبط با حوزه فضای مجازی به منظور اجرای مصوبات و تحقق اهداف شورای عالی فضای مجازی تعامل خواهیم داشت. 
گفتنی است در این مراسم ضمن قدردانی و تشکر از زحمات علی اکبر جابری مقدم معاون پیشین برنامه ریزی، پشتیبانی و منابع انسانی مرکز ملی فضای مجازی، مجتبی جعفری به عنوان قائم مقام و معاون امنیت و همچنین امیر خوراکیان معاون محتوا، ابراهیم یافتیان معاون برنامه ریزی، پشتیبانی و منابع انسانی، محمدرضا کشاورزی مشاور در حوزه محتوا و حامد دهقان مشاور در حوزه امنیت معرفی شدند. براساس این گزارش جعفري در دوره قبل شوراي عالي فضاي مجازي كشور، مشاور ریيس مركز و مجري طرح «تدوين معماري جمهوري اسلامي در فضاي مجازي» بوده است. وي همچنين علاوه بر فعاليت هاي علمي و آموزشي در اين حوزه، فعاليت هاي پژوهشي خود را با تاسيس و مديريت پژوهشكده هاي امنيت فناوري اطلاعات و ارتباطات در مركز تحقيقات مخابرات ايران و مركز پژوهش امنيت سامانه هاي رايانه اي (ياس)  آغاز کرده و در حوزه هاي اجرايي نيز مراكز فناوري اطلاعات رياست جمهوري و مديريت راهبردي افتا را تاسیس و تکمیل  شبكه اختصاصي دولت را مديريت كرده است. بر همين اساس، از دیگر فعالیت های وی، مدیریت تدوين اسناد راهبرد امنيت فضاي تولید و تبادل اطلاعات (افتا)، راهبرد ملي توسعه دولت الكترونيكی و نظام ملي مقابله با حوادث رايانه اي بوده  است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :