آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87305
تاریخ انتشار : 24 آبان 1394 11:46
تعداد بازدید : 640

انتقاد غرضی از وضعیت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور

نه سرعت شبکه مان خوب است و نه خدماتش

وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن کشور از سیاست های فعلی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات انتقاد کرد.

ایسنا- محمد غرضی درباره با بیان این که پیشتر انتقاداتی به وضعیت اینترنت داشته است، گفت: هنوز هم فرق چندانی نکرده و من حتی در منازعات هم اعلام کردم که هنوز در نسل دو و نیم باقی مانده ایم و به نسل سه و چهار نرسیده ایم.
وی در ادامه در پاسخ به این که صحبت های او به این معناست که سرعت واقعی در نسل های سه و چهار ارایه نمی شود، گفت: تنها بحث سرعت را در نظر نگیرید، بحث خدمات هم هست؛ در شبکه ای که 20 تا 25 سال پیش وارد کشور شد، چند هزار نوع خدمت قابل ارایه است اما اکنون تعداد این خدمات به پنج تا هفت خدمت رسیده و هنوز 10 عدد هم نشده است.
وزیر سابق پست و تلگراف و تلفن همچنین اظهار کرد: دولت الکترونیکی این توان را دارد که هزینه های کشور را به کمتر از نصف برساند اما ما به این بحث 
نمی پردازیم.
وی در ادامه گفت: در کشور سرمایه گذاری های متعددی صورت گرفته اما در نهایت این سرمایه گذاری ها به این منجر شده است که تنها هفت یا هشت سرویس ارایه شود که در میان این سرویس ها هم بیشتر جنبه سرگرمی آن مورد توجه قرار گرفته است.
او در بخش دیگر سخنانش متذکر شد: به شخصه نسبت به تمام این موارد و نسبت به اداره کشور بدون تشکیل دولت الکترونیک و اینکه نسل جدید هنوز با این خدمات آشنا نیست معترضم.
وی ادامه داد: اینک استفاده به این شکل است که هر فرد بلد است یک موبایل بخرد و با آن گاهی حرف های سیاسی یا زشت منتقل شود. این موضوع واقعا کفران نعمت است که در این حوزه بیشتر از همه جا دیده 
می شود.
او همچنین گفت: در واقع نسبت به تمام سیاست ها و روش ها و بهره برداری های دولت در این حوزه معترضم؛ ما خیلی قبل تر از ترکیه بحث دولت الکترونیکی را آغاز کردیم اما اکنون آنها 50 درصد خدمات خود را از این طریق ارایه می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :