آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87241
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 13:13
تعداد بازدید : 858

10 عادت مدیران موفق که باید سرلوحه خود قرار دهید

برای اینکه کسی به موفقیت دست پیدا کند، باید رویاها و دید شفافی داشته باشد. بعد باید بر اساس دیدی که به دست آورده تصمیم بگیرد و عمل کند. هیچ کاری تا زمانی که به عادت تبدیل نشود، حفظ نخواهد شد و تمام مدیرعامل های موفق عادت هایی دارند که باعث می شود اعمالشان یکپارچه و استوار باشد.

آن ها کتاب می خوانند: بسیاری از مدیران موفق برای کتاب خواندن مشتاق هستند. آن ها ژانرهای متفاوتی را مطالعه می کنند، از بیوگرافی گرفته تا تخیلی و کتاب های مربوط به کسب وکار. 
آن ها سوال می پرسند: یکی از بهترین عادت ها برای توسعه و بهبود، عادت سوال پرسیدن است. این عادت باید تمرین و به صورت پیوسته اصلاح شود. مدیرعامل های موفق نه تنها سوال می پرسند، بلکه شیوه مناسبی برای سوال پرسیدن دارند تا مستقیما به جوابی که لازم دارند برسند. 
آن ها زود بیدار می شوند: مدیران موفق صبح ها زود بیدار می شوند. زود بیدار شدن به شما زمانی خلوت تر و ساکت تر از ادامه روز را می دهد تا فکر کنید، بنویسید، بخوانید یا ورزش کنید.
آن ها برنامه ثابتی دارند: آن ها اگر هرروز در یک ساعت دقیق هم بیدار نشوند از حدود ساعت همیشگی فاصله نمی گیرند. برای 60 تا 90 دقیقه ابتدایی هرروز، کارهای تکراری انجام می دهند تا به ثبات برسند و ذهن آشفته خود را آرام کنند.
آن ها زمان خود را مدیریت می کنند: مدیران موفق از زمان خود محافظت می کنند. زمان تنها منبع غیرقابل تجدید است. 
آن ها ورزش و مدیتیشن می کنند: این دو عادت در پایان، زمان زیادی را برای مدیران ایجاد خواهد کرد. حفظ سلامت نه تنها برای خود مدیران، بلکه برای کمپانی هم اهمیت دارد. ورزش و مدیتیشن منظم می تواند ذهن و جسم را سالم نگه دارد.
آن ها انگیزه می دهند: تمام مدیران موفق می توانند برای کارمندانشان محرک باشند. آن ها برای هر کارمند، راهی متفاوت برای انگیزه دادن پیدا می کنند. برخی مدیرعامل ها از طریق شناختن اهداف کارمندان به آن ها انگیزه می دهد. از آن ها می پرسد که برای انجام دادن کارشان به چه چیز نیاز دارند و بعد از سر راهشان کنار می رود. آن ها زمانی را به خود اختصاص می دهند: آن ها زمانی را برای خود در نظر می گیرند تا راه بروند، آرامش پیدا کنند، مدیتیشن انجام دهند، آموزش دهند و فکر کنند. نکته مهم این است که آن ها زمان خود را کنترل می کنند، نه اینکه زمان و روزها به کنترل این افراد بپردازد.
آن ها قبل از خواب از لوازم الکترونیکی استفاده نمی کنند: تحقیقات نشان داده که نور مصنوعی تولید شده توسط برخی از دستگاه ها، می تواند در خواب افراد اختلال ایجاد کند. 
آن ها شبکه ای از آشنایان دارند: مدیرعاملان موفق برای علت های متفاوتی در اجتماع فعال هستند و شبکه ای از آشنایان را برای خود ایجاد می کنند. آن ها پیوسته به دنبال استعدادهای تازه و افراد هوشمندی که بتوانند به تیم خود اضافه کنند می گردند. 
منبع: فارنت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :