آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87237
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 13:6
تعداد بازدید : 710

ساده سازی استفاده از گوشی های هوشمند برای سالمندان

صفحه کلید جدیدی عرضه شده که کار با گوشی های هوشمند را برای سالمندان تسهیل می کند.

خبرگزاری مهر- کار با گوشی های هوشمند پیچیده و پیشرفته امروزی در نگاه سالمندان کمی دشوار به نظر می رسد به همین دلیل بسیاری از سالمندان ترجیح می دهند از گوشی های هوشمند استفاده نکنند. به همین جهت حالا گجت جدیدی با نام EziSmart عرضه شده که در واقع صفحه کلید متحرکی است که روی گوشی های هوشمند با پلتفورم های آندرویید نصب شده و قابلیت های جدیدی را در اختیار سالمندان قرار می دهد تا این افراد نیز بتوانند به سادگی با گوشی های هوشمند کار کنند.
این گجت توسط یک محقق به نام ریچارد چان طراحی و ساخته شده است. این صفحه کلید متحرک تمام صفحه نمایش گوشی های هوشمند را پوشانده و کلیدهای بزرگ و قابل لمسی را در اختیار کاربرانش قرار می دهد تا سالمندان به راحتی بتوانند با آنها ارتباط برقرار کنند.گجت EziSmart به کاربرانش اجازه می دهد تا از جدیدترین و برترین فناوری های روز برخوردار شوند بدون اینکه کوچک ترین مشکلی در برقراری ارتباط با آن داشته باشند. اگر کاربری مایل به استفاده از سایر گزینه ها یا قابلیت های دیگری از گوشی های هوشمند باشد نیز به سادگی می تواند صفحه کلید EziSmart را به حالت دیگری تبدیل کند.از دیگر قابلیت های این صفحه کلید که باعث شده با استقبال کابران مواجه شود می توان استفاده از اپلیکیشن خاصی را نام برد که دارای دکمه ای برای تماس اضطراری است. سالمندان با فشردن این دکمه اضطراری می توانند سایرین را از وضعیت خود آگاه کنند.
برای مثال، زمانی که سالمندی با مشکل قلبی مواجه شده یا زمین می خورد با فشردن دکمه تماس اضطراری می تواند پیامکی را برای اقوام یا دوستان خود ارسال کرده سپس اگر کمکی از جانب آنها دریافت نشد، درخواست کمک را به مرکز تماس های اضطراری منتقل می کند تا نیروهای امدادی به کمک سالمند بشتابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :