آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87229
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 12:50
تعداد بازدید : 673

دولت سئول روی توسعه صادرات SSD و OLED حساب باز کرده است

دولت کره جنوبی اعلام کرد که برای توسعه صادارات OLED و SSD با بخش خصوصی همکاری می کند.

فناوران- در پی افت صادرات رفته کره جنوبی، دولت سئول قصد دارد با کاهش هزینه بیمه صادرات، از توسعه صادرات محصولاتی همچون OLED و هاردهای SSD حمایت کند.
​دولت کره این موضوع را روزچهارشنبه گذشته در جریان نشست یازدهم اقدامات توسعه صادرات اعلام کرد. دولت کره از تداوم رکود ده ماهه در صادرات نگران است.
یون سانگ جیک، وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی در این باره گفت: وضعیت نامناسب اقتصاد جهانی، فرایند ترمیم افت صادرات کشور را کند می کند. بنابراین دولت و کسب وکارها و سایر فعالان اقتصادی باید در جهت رشد صادرات همکاری کنند. 
این اقدام، بخشی از برنامه بزرگ تری است که وزارت تجارت کره به منظور افزایش رقابت پذیری صادرات دنبال می کند. در قالب این برنامه، دولت تعرفه تجهیزات مرتبط با OLED را تا 8 درصد کاهش می دهد و در زمینه تحقیق و توسعه نمایشگرهای جدید، معافیت های مالیاتی در نظر می گیرد.
صادرات کره جنوبی در ماه سپتامبر نسبت به ماه مشابه سال قبل با 15.8 درصد کاهش به 43.47 میلیارد دلار رسید که شدیدترین افت در شش سال گذشته بود. اما در عین حال فناوری های پیشرفته، رشد خوبی در آمار صادرات کره جنوبی داشته اند. برای مثال درایوهای SSD با رشد 25 درصدی و OLEDها با رشد 29.1 درصدی مواجه بوده اند.
صادرات کره جنوبی از ژانویه 2015 تا کنون همواره رشدی نزولی داشته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :