آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87221
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 11:47
تعداد بازدید : 706

نتیجه تداوم رکود

سرمایه از بازار کامپیوترمی گریزد

اواسط هفته ای که گذشت نرخ دلار آزاد در حدود 5 تومان کاهش یافت و به رقم سه هزار و 555 تومان رسید، اما در روز چهارشنبه قیمت دلار آزاد به رقم سه هزار و 560 تا سه هزار و 565 تومان رسید و این نوسان قیمت موجب شد بازار به حالت نیمه تعطیل درآید.

فناوران- به گفته فعالان بازار رشد 50 تا 65 تومانی دلار موجب شده است که بازار در لاک دفاعی فرو برود و خریداران هم از خرید کالا خودداری کنند. به این ترتیب بازار به خواب زمستانی فرو رفته است، خوابی که با کاهش جزیی نرخ دلار پایان نمی یابد.
فعالان بازار همچنین با اشاره به این موضوع که کاهش موجودی برخی از کالاها در بازار گروهی از واردکنندگان را ناچار به واردات کالا کرده است، می گویند: اگر چه در ماه گذشته کالاهای کامپیوتری در حد محدودی وارد بازار شده اند، اما این حجم واردات نیز به بازار تزریق نشده و کسبه منتظر مشخص شدن وضعیت بازار هستند. 
به گفته کارشناسان، در شرایط فعلی هر اقدامی از سوی افراد در ارتباط با بازار (از خریدار گرفته تا واردکننده) به نوعی خطر کردن به حساب آمده و ممکن است پیامدهای ناخوشایندی در پی داشته باشد.
 یک واردکننده و عرضه کننده کالاهای کامپیوتری هم در این رابطه می گویند: این نوسان های گاه و بی گاه قیمت برای  بازاری که در آستانه شکست قرار دارد بسیار خطرناک است و هر آن امکان تعطیلی بازار وجود دارد. به گفته وی، از سویی کنترل و نظارت روی بازار به شدت کاهش یافته است و همین موضوع سبب شده است که در بازار شاهد وقوع کلاهبرداری در ابعاد گوناگون باشیم. 
به گفته کارشناسان در صورت تداوم این روند کسبه سرمایه خود را از بازار خارج کرده و در بخش دیگری سرمایه گذاری می کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :