آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87217
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 11:29
تعداد بازدید : 800

رییس جمهور از تعداد کم جلسات شورای عالی فضای مجازی ناراضی است

دبیرشورای عالی فضای مجازی گفت: سندی در خصوص شبکه مجازی بومی در این مجموعه در حال تدوین است که در آن سیاست های لازم را اعلام خواهیم کرد و امیدواریم این سیاست های مورد توجه تمام ذی نفعان قرار گیرد.

فناوران- ابوالحسن فیروزآبادی چهارشنبه گذشته در بازدید از نمایشگاه مطبوعات افزود: موضوعاتی در خصوص فرآیند فعال شدن شبکه های اجتماعی، رعایت اصول اخلاقی و خصوصیات این شبکه های اجتماعی در حال تدوین است که برای تصویب نهایی به شورای عالی فضای مجازی ارسال خواهد شد.
وی همچنین در خصوص انتشار محتوای مبتذل در شبکه های اجتماعی گفت: شبکه های اجتماعی از جمله تلگرام باید از انتشار محتوای غیراخلاقی و مبتذل جلوگیری کنند. نظام جمهوری اسلامی خود را مسوول می داند آحاد جامعه را از خطر محتوای مبتذل محفوظ نگهدارد.
وی با بیان توافق شبکه مجازی تلگرام در خصوص فیلترینگ موارد غیراخلاقی اعلام کرد که متاسفانه این مجموعه در یک حرکت جاهلانه اقدام به انتشار این موارد در کشور کرد که خوشبختانه از این کار خود عذرخواهی کرد.وی به نحوه فیلترینگ سایت ها اشاره کرد و گفت: فیلترینگ سایت ها در کشور مکانیسم خاص خود را دارد و گروه تعیین مصادیق فیلترینگ این وظیفه را در کشور بر عهده دارد.وی افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام کننده عملی این موضوع است و قاعدتا فیلترینگ هر سایت باید از طریق این دو مرجع اعلام شود و در غیر این صورت در حد شایعه است.
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از آحاد مردم کشور به خصوص جوانان از شبکه مجازی تلگرام استفاده می کنند، گفت: این شبکه دارای تلاطم زیادی است و باید در چارچوب اصول اخلاقی و حرفه ای کشور ما اقدام کند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی همچنین از دستور رییس جمهور برای برگزاری بیش از یک بار جلسات این شورا در ماه خبر داد و گفت: برخی از اعضای شورای عالی فضای مجازی نسبت به کم تشکیل شدن جلسات این شورا اعتراض دارند و این اعتراض نیز وارد است.
فیروزآبادی تاکید کرد: شخص رییس جمهور نیز اعلام کرده که امسال حتما جلسات بیشتری برای شورای عالی فضای مجازی ترتیب داده شود. شخصا نیز به اینجانب مطرح کردند که در هرماه بیش از یک جلسه و حداقل ۲ جلسه داشته باشیم و این جلسات هر شنبه برگزار شود.
وی گفت: علی رغم میل باطنی رییس جمهور، تاکنون موفق به افزایش تعداد جلسات شورای عالی فضای مجازی به بیش از یک ماه نشده ایم.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :