آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 87216
تاریخ انتشار : 23 آبان 1394 11:28
تعداد بازدید : 1009

اپراتور مجازی تلفن همراه سلامت آغاز به کار کرد

شرکت سلامت الکترونیک برکت با مجوز اپراتور سلامت الکترونیکی کشور به عنوان اولین اپراتور سلامت همراه در کشور، خدمات سلامت الکترونیکی خود را در منطقه ها ی 3 و 4 شهرداری تهران مبتنی بر بستر ADSL مخابرات به شهروندان ارائه خواهد کرد.

فناوران- سید سجاد مروجی، مدیر عامل شرکت سلامت الکترونیک برکت، با اعلام این خبرگفت: این خدمات شامل خدمات سلامت از راه دور است که با مدل ارتقای سلامت فرد-محور و خانواده-محور با محوریت خدمات “خود مراقبتی” ارائه می شود. 
وی افزود: خدمات پیشرفته تر در خصوص ارائه خدمات دوراسلامت خانگی (Tele-Homecare) که شامل ارتباط ویدیویی فرد و پزشک در منزل می شود، در مرحله تست قرار دارد که پس از نهایی سازی به مجموعه این خدمات افزوده خواهد شد و  مسلماً، این پایلوت پس از ارزیابی های لازم در سطح کشور توسعه پیدا خواهد کرد.
مروجی گفت: با نهایی سازی مجوز Health MVNO از سازمان تنظیم مقررات ارتباط رادیویی کشور امکان ارائه خدمات گسترده سلامت همراه از طریق صدور سیم سلامت توسط اپراتور مجازی همراه سلامت مهیا می شود.  اپراتور مجازی تلفن همراه سلامت به ارائه خدمات خودمراقبتی، نظارت، پیشگیری، و مشاوره سلامت مبتنی بر بستر سیم کارت تلفن همراه اقدام می کند. 
به گفته وی، بسته های خدمات همراه در این بستر نیز به مجموعه خدمات سلامت الکترونیکی شرکت اضافه می شود و مبتنی بر این امر خدمات شخصی سازی شده سلامت برای هر فرد در جامعه  امکان ارائه خواهد شد.  این خدمات برای افراد سالم در قالب پیشگیری، تندرستی و چکاپ مبتنی بر بستر این اپراتوری بر روی سیم کارت و گوشی قابل ارائه است. 
مروجی افزود: برای افراد بیمار نیز امکان ارتباط با متخصصان بخش سلامت از طریق تجهیزات ارتباطی، نرم افزارهای هوشمند، گوشی های موبایل، و تجهیزات سلامت الکترونیکی و نظارت و مراقبت و مشاوره وجود خواهد داشت. زیرساخت شبکه اپراتورمجازی تلفن همراه سلامت از طریق اپراتورهای فعلی موبایل در کشور فراهم می شود و  در این قالب سیم کارت سلامت با اولویت خودمراقبتی در سطح کشور ارائه خواهد شد. 
شایان ذکر است که شرکت سلامت الکترونیک برکت مجوز رسمی اپراتور خدماتی را تحت عنوان اپراتور سلامت الکترونیک کشور در سال 1392 اخذ کرده است و این شرکت در زمینه های سلامت همراه، دوراسلامت و سلامت الکترونیکی به ارائه خدمات در سطح کشور و در سطوح بین المللی می پردازد.  به گفته مروجی، از جمله فعالیت های این شرکت در حوزه بین المللی توسعه خدمات سلامت الکترونیکی در کشورهای شرق و جنوب شرقی آفریقا و کشورهای منطقه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :