آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86369
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394 12:14
تعداد بازدید : 911

نظر رییس سازمان پدافند غیرعامل در مورد فیلتر تلگرام

رییس سازمان پدافند غیرعامل گفت: فضای تلگرام امروزه هم یک فرصت و هم یک تهدید است.

سازمان پدافند غیر عامل- غلامرضا جلالی در حاشیه دیدار با آیت الله نوری همدانی در خصوص نرم افزار تلگرام و موضوع فیلتر شدن آن گفت: فضای تلگرام امروزه هم یک فرصت و هم یک تهدید است.
وی ادامه داد: فرصت آن این است که همه از آن استفاده می کنند و اطلاع رسانی ها انجام می شود ولی تهدیدات آن هم فردی و هم اجتماعی است.
رییس سازمان پدافند غیرعامل بیان کرد: تهدیدات های فردی این است که شما یک سری اطلاعات شخصی را روی این شبکه می گذارید که ذخیره آن در کشور نیست و در اختیار کسانی است که این شبکه را اداره می کنند.
جلالی گفت: تهدیدات اجتماعی هم این است که در واقع مردم کشور توسط صاحب شبکه در موضوعات مختلف سازماندهی می شوند و افکار آنها توسط صاحبان این شبکه اداره می شود و ذهنیت سازی صورت می گیرد.
وی افزود: این به دست گرفتن افکار به گونه ای تهدید آفرین است و می توانند در شرایط مختلف از آن استفاده کرده و بهره برداری خود را داشته باشند.رییس سازمان پدافند غیرعامل تاکید کرد: باید در این زمینه یک سری تمهیدات حکومتی، دولتی، فردی و اجتماعی اندیشیده شود که بتوانیم از این نرم افزار به نحو مطلوب استفاده کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امروزه دفاع از زیرساخت ها یکی از مهم ترین محور فعالیت های پدافند غیرعامل است، زیرا استراتژی تخریب زیرساخت ها، امروزه به اهداف دشمنان تبدیل شده است و برای دستیابی به این هدف نیازمند اطلاعاتی هستند که یک سامانه اطلاعات جاسوسی، تمام اطلاعات فنی کشور جمع آوری و به هنگام حمله های جنگی از آن استفاده می کنند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: رویکرد زیرساختی در کشور ما، یک مبانی جدید محسوب می شود. ما نیازمند مهندسی تهدید سازی هستیم باید توانایی بررسی سناریوهای خطر را به صورت کامل فرابگیریم و در نهایت بتوانیم برنامه ای مهندسی برای خطرهای موجود نسبت به سازه های زیرساختی را تهیه و تولید کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :