آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86367
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394 12:11
تعداد بازدید : 762

6 هزار مدیر آموزش امنیت اطلاعات می بینند

توانمند سازی متولیان فاوای استان ها در حوزه امنیت از رسالت های سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

سازمان فناوری اطلاعات- دومین کارگاه آموزشی ارتقای دانش و امنیت فناوری اطلاعات متولیان فاوای استان ها در استان مازندران برگزار شد.هادی سجادی معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران،آموزش شش هزار مدیر فناوری اطلاعات دستگاه های اجرایی در کل کشور در سال جاری را از اهداف برگزاری این دست از کارگاه های آموزشی عنوان کرد.
وی در ادامه  امنیت را از مهم ترین الزامات در حوزه فناوری اطلاعات دانست و گفت: انباشتگی و سهولت دسترسی به اطلاعات و همچنین احراز هویت بدون حضور فیزیکی و تکثیر اطلاعات از مهمترین چالش های ایمنی دستگاه ها است.
سجادی ایجاد مهارت خود حفاظتی و توانمند سازی افراد و همچنین ارتقای دانش فاوای دستگاه ها را از جنبه های مهم کاهش ریسک امنیت عنوان کرد.
وی با تشریح چرخه ایمن سازی سیستم ها در فضای تبادل اطلاعات گفت: نصب سیستم های دفاعی و حفاظتی و تشخیص و در نهایت سیستم های پاسخ سریع را از لایه های چرخه ایمن سازی دانست.
معاون امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: در حال حاضر 8 مرکز تخصصی آگاهی رسانی و پشتیبانی و امداد در حوزه امنیت فناوری اطلاعات (آپا) با هدف مشاوره و ایجاد امور پژوهش در حوزه امنیت فناوری اطلاعات در دستگاه ها و سازمان های کشور ایجاد شده است و این مراکز در حال گسترش و توسعه هستند.


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :