آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86363
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394 11:59
تعداد بازدید : 553

اعزام رایزنان ایرانی به کشورهای اروپایی

در پنجمین گردهمایی سالیانه رایزنان بازرگانی، صنعتی و معدنی با رییس سازمان توسعه تجارت، مشکلات رایزنان بازرگانی بررسی و راهکارهای مورد نظر برای برطرف کردن مشکلات ارایه شد. همچنین در این نشست اعلام شد رایزنان ایرانی به کشورهای اروپایی اعزام می‎شوند.


ایسنا- ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در این گردهمایی با بیان این که دولت موفق شده مذاکرات گروه 1+5 را به انجام برساند و منتظریم نتایج ثمربخش این گفت وگوها در برداشته شدن تحریم های اقتصادی نمایانگر باشد، گفت: بعد از برداشته شدن تحریم ها، نقش فعالان اقتصادی و به خصوص رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف بیشتر تاثیر گذار خواهد بود. 
وی با بیان این که در حال حاضر تعداد رایزنان بازرگانی ایران 17 نفر است که در ابتدای دولت تدبیر و امید هفت رایزن بود، گفت: چهار نفر از رایزنان بازرگانی ما در مرحله اعزام هستند و پنج نفر نیز مراحل اداری مربوطه را در وزارت امور خارجه انجام داده اند که تا پایان آذرماه تعداد رایزنان ایران به بیش از 25 نفر می رسد. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد که رایزنان بتوانند زمینه لازم برای توسعه روابط اقتصادی ایران با کشور مربوطه فراهم کنند. 
افخمی راد داشتن اطلاعات جامع و کامل از ظرفیت ها و پتانسیل های موجود تولید کشور در بخش های مختلف صنعتی، معدنی و کشاورزی را از جمله شاخص های رایزنان دانست و تاکید کرد: رایزنان بازرگانی باید بازار کشورهای هدف خود را به نحو مطلوب شناسایی کنند و چگونگی حضور کالای ایرانی در آن کشورها را مورد بررسی قرار دهند و به نظام تعرفه ای کشور هدف، تسلط داشته باشند. همچنین راه های مختلف توسعه صادرات ایران را به آن کشور بررسی کنند. 
وی در عین حال بیان کرد: رایزنان علاوه بر تسلط به زبان کشور هدف باید روابط عمومی قوی داشته باشند و وضعیت مبادلات کالایی و خدماتی در بخش های مختلف را رصد کنند و با بررسی حجم تجارت بین ایران و کشور مربوطه میزان تجارت را افزایش دهند. 
رییس سازمان توسعه تجارت تاکید کرد: رایزن بازرگانی که قادر نباشد حجم تجارت ایران را به آن کشور افزایش دهد نشان آن است که نتوانسته ماموریت خود را به درستی انجام دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :