آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86360
تاریخ انتشار : 10 آبان 1394 11:54
تعداد بازدید : 662

معاونت علمی ریاست جمهوری به دنبال تجاری سازی ایده هاست

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تبیین سیاست های کلان آمایش فناوری و برنامه ریزی با هدف عملیاتی کردن آنها یکی از اولویت های معاونت توسعه فناوری است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری- علی وطنی افزود: جهت دهی به چرخه فناوری و نوآوری کشور و تلاش در ایفای نقش موثر فناوری های راهبردی در اقتصاد، اشتغال و توسعه پایدار، سیاست گذاری مستمر در حوزه های فناوری بر پایه تامین نیازهای جامعه و تحولات جهانی با همکاری معاونت سیاست گذاری و نظارت راهبردی از جمله اهدافی است که در مدت شکل گیری معاونت توسعه فناوری پیگیری کرده ایم. 
وطنی، با بیان مهم ترین برنامه های معاونت توسعه فناوری تصریح کرد: ساماندهی، هدایت و هماهنگی نهادها و مراکز علمی، پژوهشی و فناوری به منظور هم افزایی در توسعه علوم و فناوری کشور، حمایت از سرمایه گذاری بنگاه های اقتصادی در تولید و تجاری سازی تولیدات فناوری راهبردی برای حفظ استقلال کشور و رفع نیازهای اولیه جامعه و کمک به ارتقای کارآمدی مراکز فناوری وابسته به دستگاه های اجرایی با رویکرد حل مسایل و رفع نیازهای دستگاه های مربوطه از مهم ترین اهدافی است که بر اساس آنها برنامه ریزی و عمل کرده ایم.
معاون توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری، حمایت از روند تجاری سازی فعالیت های مرتبط با عرضه محصول یا خدمت جدید مبتنی بر ایده ها و فناوری های جدید دانشگاهی شامل تمام فرایندهای مرتبط، از جمله ثبت اختراع، ارزش گذاری فناوری، اعطای امتیاز، انتقال و انتشار، پرداخت حق الامتیاز، جذب سرمایه و منابع و همچنین خدمات پشتیبانی تخصصی در حوزه فناوری های راهبردی را دیگر اولویت معاونت توسعه فناوری عنوان کرد.
وی، با بیان همکاری در ارزشیابی و رصد روند توسعه وضعیت فناوری های کشور گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان که در زمینه گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (طراحی، تولید، خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده بالا فعالیت دارند با همکاری امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان نیز جزو مهم ترین اولویت ها است.
وی بیان کرد: معاونت توسعه فناوری معاونت علمی تمام تلاش خود را کرده است که برنامه ها و اقدامات خود را به گونه ای برنامه ریزی کند که در همین مسیر حرکت کرده و اهداف و وظایفی که برای معاونت توسعه فناوری تعیین شده، محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :