آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86319
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 14:36
تعداد بازدید : 622

هکرهای چینی برای سردرآوردن از سیستم مراقبت‌های پزشکی

چینی ها یک شرکت بیمه آمریکایی را هک کردند

محققان آمریکایی دریافته اند که هکرهای چینی یک شرکت بیمه آمریکایی با نام Anthem را هدف قرار داده اند تا متوجه شوند آمریکا چطور پوشش درمانی خود را توسعه می دهد. پکن مدت هاست برای دست یابی به راهکارهای مرتبط با ارایه مراقبت های پزشکی برای جمعیت سالخورده این کشور تلاش می کند.


فایننشال تایمز- محققان امنیت سایبری آمریکا با بررسی حملات سایبری که در ماه فوریه به Anthem، دومین شرکت بیمه آمریکا شده بود، دریافتند که هکرها با این حمله توانسته اند به پایگاه داده ای شامل اطلاعات شخصی بیش از 80 میلیون نفر دست پیدا کنند. 
به گفته آگاهان، Anthem و بخش مراقبت های پزشکی دیگر شرکت های بیمه و بیمارستان ها تقریبا در یک زمان مورد حمله سایبری قرار گرفته اند. به طور مثال شرکت بیمه کوچکی مثل Premera در ماه مارس هک شد و اطلاعات بیش از 11 میلیون نفر به سرقت رفت. افراد آگاه به تحقیقات مربوط به امنیت سایبر Anthem معتقدند که هکرهای چینی از این اطلاعات برای یاد گرفتن شیوه طبقه بندی و ذخیره سازی اطلاعات مربوط به سوابق پزشکی بیماران آمریکا و  پیاده سازی این روش ها در کشور خود استفاده می کنند. البته چین هنوز به یک راهکار اساسی برای ذخیره سازی دیجیتال اطلاعات پزشکی شهروندان خود نرسیده است. 
با توجه به اینکه چین روز به روز به یک جامعه بزرگ مرفه تبدیل می شود و همچنین افزایش تقاضا در این کشور، مراقبت های پزشکی در آن به یکی از مهم ترین موضوعات حساس سیاسی برای دولت چین تبدیل می شود.
دولت چین وعده داده است که تا سال 2020 دسترسی تمامی شهروندان خود را به خدمات بهداشتی باکیفیت جهانی فراهم خواهد آورد. اما این در حالی است که نارضایتی شدید عموم مردم در مورد هزینه و کیفیت مراقبت های پزشکی، منجر به اعتراضات گسترده کارکنان پزشکی و سرعت این اعتراضات به حدی است که به لحاظ سیاسی خطر جدی برای دولت چین به شمار می رود و به غیر از این، شکاف عمیقی میان ثروتمندان و فقیر در زمینه دریافت خدمات بهداشتی ایجاد شده است. 
یکی از مقامات دولت آمریکا در این مورد گفت: داشتن دانش یعنی داشتن قدرت. هکرهای چینی به دنبال پاسخ چندین سوال هستند: چگونه این خدمات راه اندازی شده اند؟ شرکت های بیمه چه خدماتی ارایه می دهند؟ جواب این سوالات اطلاعات مفیدی برای آنها خواهد داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :