آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86305
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 13:45
تعداد بازدید : 784

سال 2017 منتشر می‌شود

سیستم عامل جدید گوگل تلفیق اندرویید و کروم بوک

گوگل اعلام کرد تصمیم به تلفیق سیستم عامل اندروید و کروم و انتشار یک سیستم عامل جدید گرفته و این پروژه را تا سال 2017 اجرا خواهد کرد.

فناوران- هنگامی که آلفابت چتر باز کرد و پروژه های مختلف گوگل را در برگرفت، لری پیج، ساندرا پیچای را که پیش از آن روی اندرویید متمرکز بود به عنوان مدیرعامل گوگل انتخاب کرد. بسیاری این انتخاب پیج را دلیلی بر متحول شدن اندرویید در آینده ای نزدیک می دانستند. حالا جدیدترین شایعاتی که از گوگل می شنویم تایید این دلایل و پیش بینی هاست.گوگل یک پروژه دو ساله را آغاز کرده که بر اساس آن قصد دارد اندرویید و کروم را تلفیق کند. این خبری است که به نقل از یک منبع ناشناس پخش شده و بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی نیز آن را منتشر کرده اند. 
سیستم عامل کروم که در کروم بوک ها مورد استفاده قرار گرفته سهم 3 درصدی از کل کامپیوترهای جهان دارد. این در حالی است که بیش از یک میلیارد سیستم هوشمند از قبیل گوشی تلفن همراه و تبلت ها از اندرویید استفاده می کنند.
گفته می شود سیستم عامل کروم فعلی همچنان به صورت متن باز در اختیار سازندگان لپ تاپ قرار خواهد داشت و مهندسان گوگل به پشتیبانی از آن ادامه خواهند داد.
بنا بر آنچه در وال استریت ژورنال منتشر شده است نسخه جدید اندرویید گوگل روی رایانه های شخصی نیز قابل نصب خواهد بود. از سویی کروم بوک که بیشتر کاربران را به یاد مرورگر فعلی می اندازد با نامی جدید وارد بازار خواهد شد و هم روی موبایل هم روی رایانه قابل نصب است.
ماه گذشته گوگل از یک تبلت به نام  Pixel C رونمایی کرد که توسط اندرویید طراحی شده بود و سیستم عامل کروم بوک روی آن نصب شده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :