آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86302
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 13:41
تعداد بازدید : 687

اپل ادعا کرد

صرفه جویی 270 دلاری با خرید هر مک بوک

رایانه های مک بوک ممکن است نسبت به رایانه ویندوزی گران تر باشند ولی اپل مدعی است که خرید این رایانه ها در بلند مدت برای خریداران صرفه اقتصادی به همراه دارد.

ایسنا- به نوشته بیزینس اینسایدر، لوکا مائستری از مدیران اپل در مراسمی اعلام کرد که آی بی ام به خاطر استفاده کارکنان این شرکت از کامپیوترهای مک بوک به جای رایانه های سنتی به ازای هر کارمند 270 دلار صرفه جویی می کند که عمدتا به خاطر هزینه های پایین تر پشتیبانی است.
وی همچنین گفت: آی بی ام اکنون بیش از 30 هزار کامپیوتر مک بوک در این شرکت مستقر کرده و هر هفته در حال افزودن 1900 مک بوک جدید است. آی بی ام متعهد شده که تا پایان امسال 50 هزار مک بوک را از طریق قرارداد همکاری با اپل که سال گذشته منعقد کرد، خریداری کند.
این اولین بار نیست که می شنویم اپل و آی بی ام درباره کارایی بیشتر کامپیوترهای مک بوک نسبت به پی سی های ویندوزی صحبت می کنند. همین چند هفته قبل فلچر پِرِوین، نایب رئیس آی بی ام در کنفرانسی گفت که تنها پنج درصد کارکنان این شرکت از مک بوک استفاده می کنند و 40 درصد کاربر پی سی هستند.
پِرِوین گفت: این امر ممکن است تا حدودی توجیه کند که چرا اپل در سه ماهه گذشته به یک رکورد جدید در فروش مک بوک رسید. در سه ماهه قبل اپل پنج میلیون و 700 هزار مک بوک فروخت که سه درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل بالاتر است و شش میلیارد و 800 میلیون دلار برای این شرکت درآمدزایی داشت. فروش مک بوک پس از آیفون بیشترین درآمد را برای اپل به همراه دارد.
این فروش همچنین می تواند به افزایش نفوذ اپل در بازار بینجامد. تیم کوک، مدیرعامل اپل گفت: این شرکت اکنون به فروش 25 میلیارد دلاری رسیده که 40 درصد بالاتر از سال گذشته است و آن را یک بردار رشد مهم برای آینده دانست.
کوک گفت: تجارت شرکت قرار نیست دست کم گرفته شود. هرجا را که نگاه می کنم یک فرصت قابل توجه می بینم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :