آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86295
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 13:25
تعداد بازدید : 637

وزیر ارتباطات:

همراه اول آماده مشارکت با اپراتور چهارم عراق است

وزیر ارتباطات ایران در حضور نخست وزیر عراق از آمادگی بخش خصوصی و از جمله اپراتور بزرگ ایران در مشارکت پروژه اپراتور چهارم عراق خبر داد.

فناوران- محمود واعظی در دیدار با نخست وزیر عراق با بیان تفاهمات و توافقات صورت گرفته، از عزم و اراده وزارت ارتباطات و شرکت های بخش خصوصی همراه در توسعه همکاری های مشترک در حوزه ICT و ارتباط مستقیم شبکه های دو کشور خبر داد و گفت: در هفته جاری آماده سازی زیرساخت ها جهت برگزاری هر چه مطلوب تر مراسم اربعین حسینی و ارایه خدمات گسترده ارتباطی و اینترنتی صورت خواهد گرفت.
وی با اشاره به زمینه همکاری های پست، پست بانک، دولت الکترونیک، صیانت اجتماعی، امنیت شبکه و اقدامات مشترک در مجامع بین المللی، به امضای یک سند جامع در این چارچوب اشاره و اعلام کرد: وزارت ارتباطات به کلیه توافقات صورت گرفته پایبند بوده و نسبت به اجرای آن اقدام خواهد کرد تا زائرین دو کشور از نتایج و دستاورد این تصمیمات بهره مند شوند.
وزیر ارتباطات از آمادگی بخش خصوصی و از جمله اپراتور بزرگ ایران در مشارکت پروژه اپراتور چهارم عراق خبر داد و با بیان دیدگاه و نظرات جمهوری اسلامی و مقامات کشور، نسبت به ملت و دولت عراق گفت: ما خواهان موفقیت دولت عراق بوده و در کلیه بخش ها تلاش می کنیم بتواند به وظایف و تعهدات خود عمل کند.
همچنین اواخر هفته گذشته و در پی بارش شدید باران در کشور که منجر به وقوع سیل در برخی استان ها از جمله ایلام شد برخی زیرساخت های ارتباط مخابراتی و مواصلاتی را با خسارت مواجه کرد.
از این رو ارتباط مخابراتی شهرهای دهلران و مهران قطع شد که به گفته مدیر کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان ایلام و با تلاش تیم های فنی، مشکل ارتباطی ایجاد شده در سطح استان پس از بارش های دو شب گذشته و جاری شدن سیل، به حالت اولیه بازگشت.
بر این اساس شبکه همراه اول در این مناطق طی بروز سیل پایدار بوده و تنها در مناطق دهلران و مهران بابت قطع فیبرنوری که به اپراتور مربوط نیست، دچار اختلالاتی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :