آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86294
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 13:23
تعداد بازدید : 641

اعطای نخستین سری پروانه های FCP در هفته جاری

معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، از اعطای پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) به هفت شرکت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: پس از نزدیک به دو سال مطالعه و نظرخواهی و همکاری همه جانبه تمام ذینفعان، نخستین گروه از واجدین شرایط شامل شش شرکت از بین بزرگ ترین PAP های موجود و یک شرکت ISDP پروانه را دریافت می کنند.

فناوران- عباسی شاهکوه با اعلام این خبر افزود: اعطای این پروانه در راستای تجمیع بیش از هزار پروانه موجود در حوزه ارتباطات ثابت صورت می گیرد.وی با بیان این که، این پراکندگی نظارت را با دشواری مواجه می کرد، گفت: با اعطای پروانه FCP رویکرد گذشته مبتنی بر پروانه های تک سرویسی، استانی و وابسته به فناوری، به پروانه های مستقل از فناوری، چند سرویسی و سراسری تغییر کرد.
وی خاطر نشان کرد: کاهش تنوع پروانه ها و بازیگران این عرصه موجب بهبود نظارت و کاهش هزینه های سربار می شود.
وی از دیگر مزایای این اتفاق به افزایش سرمایه گذاری و اشتغال زایی اشاره کرد و افزود: با صدور پروانه FCP مجموعه های بزرگ اقتصادی شکل می گیرد که می تواند به جذب سرمایه گذاری های جدید و ایجاد اشتغال کمک کند.
عباسی شاهکوه با اشاره به این که از تعداد 18 واجد شرایط تا کنون هفت شرکت توانسته اند همه مراحل صدور پروانه را طی کنند، اظهار داشت: پس از بررسی های صورت گرفته هفت شرکت موفق شدند پس از اخذ تاییدیه های لازم تادیه، ضمانتنامه و حق الامتیاز، موافقتنامه پروانه را امضا کرده و در هفته آینده پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت را اخذ کنند.
وی افزود: از بین 18 متقاضی واجد شرایط پس از این گروه نخست، یک گروه دیگر شامل پنج شرکت دیگر نیز احتمالا ظرف یک ماه آینده مراحل صدور پروانه را تکمیل خواهند کرد و شش متقاضی باقیمانده هم تا بهمن 94 فرصت دارند که با حل مشکلات، نسبت به دریافت پروانه اقدام کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :