آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86278
تاریخ انتشار : 9 آبان 1394 12:26
تعداد بازدید : 861

گوگل: «لون» سال آینده کل جهان را فرا می گیرد

گوگل یا درست تر بگوییم آلفابت که از مدت ها پیش پروژه لون را برای ارایه اینترنت در سرتاسر جهان کلید زد، روز به روز بلندپروازی هایش را بیشتر می کند و این بار ادعا می کند که در سال 2016 نخستین بار کل مردم جهان را تحت پوشش اینترنت خود درمی آورد.

Engadget- مایک کسیدی، نائب رییس آلفابت در مصاحبه با BBC اعلام کرد که تیم گوگلی مخصوص این پروژه امیدوارند که با راه اندازی و فرستادن بیش از 300 بالون در سال آینده، یک رشته پیوسته به دور کره زمین ایجاد کند. 
هدف اصلی آلفابت این است که حداقل یک بالن در یک منطقه خاص جهش پوشش اینترنت آنجا وجود داشته باشد و زمانی که یک بالن منحرف شد، یک بالن دیگر بلافاصله جای آن را خواهد گرفت. اگر این تیم موفق شود اولین رشته پیوسته خود را برای پوشش نیم کره جنوبی زمین پیاده سازی کند، اولین مشتریان آزمایشی خود را نیز خواهد پذیرفت.
در همین رابطه، مدیران اجرایی از سه شرکت تلکام کشور اندونزی در جلسه ای با حضور سرگئی برین، یکی از بنیانگذاران گوگل شرکت کردند تا برای اجرای این پروژه در اندونزی با گوگل همکاری کنند. در کشور اندونزی از بین هر سه نفر، تنها یک نفر به اینترنت دسترسی دارد و حضور این طرح ابتکاری در کشور اندونزی می تواند این وضعیت را تغییر دهد. 
مزیت استفاده از بالون به جای ماهواره این است که هزینه تمام شده برای نگهداری از بالون ها در نهایت ارزان تر از ماهواره تمام می شود، اما گوگل متدهای دیگری را نیز برای رسیدن به این هدف دنبال می کند. 
باید توجه داشت که بالون های ابتکاری گوگل اکنون بسیار بهتر از بالون های معرفی شده در سال ۲۰۱۳ عمل می کنند. دستگاه هایی که به این بالون ها متصل می شوند می توانند از حداکثر سرعت ۱۰ مگابیت بر ثانیه بهره ببرند که مشابه با شبکه های نسل چهارم است. فرایند راه اندازی این بالون ها نیز نسبت به قبل بسیار ساده تر شده است. گفتنی است که اندونزی پس از برزیل، نیوزیلند و استرالیا، چهارمین کشوری است که در این پروژه به گوگل می پیوندد. بالون های گوگل قرار است در فاصله 12 مایلی از زمین قرار بگیرند و اینترنت پر سرعت را به هر تلفن همراهی که قابلیت LTE را پشتیبانی می کند ارسال کنند. لون در سال 2011 به عنوان بخشی از پروژه های گوگل ایکس در آزمایشگاه Moonshots شروع به گسترش کرد. اولین تست لون با 30 بالن در سال 2013 و در کشور نیوزیلند انجام پذیرفت. پس از آن استرالیا و برزیل نیز این تکنولوژی را آزمودند و حالا نوبت به اندونزی رسیده است تا صدها بالون بر فراز آسمان این کشور قرار بگیرد. در اندونزی، به وسیله بالون هایی که سرتاسر اقیانوس و مناطق خشکی را پوشش داده اند، سیگنال ها جابه جا شده و سرعت اینترنتی معادل 10 مگابیت بر ثانیه را حتی به کورترین مناطق ممکن نیز ارایه می دهند. این در حالی است که متوسط سرعت اینترنت در آمریکا 11 مگابیت بر ثانیه است.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :