آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 86144
تاریخ انتشار : 6 آبان 1394 12:22
تعداد بازدید : 1024

پلیس فتا: مراقب باج افزار آندرویید باشید

رئیس پلیس فتا (فضای تولید و تبادل اطلاعات) استان سمنان از فعالیت بدافزاری در سیستم عامل آندرویید خبر داد که با نفوذ به سیستم و رمزگذاری فایل های اطلاعاتی، برای بازگرداندن آنها، مبالغی طلب می کند.
سرهنگ سیدعلی میراحمدی گفت: بدافزار باجگیر آندرویید برنامه ای است که توسط سودجویان اینترنتی با هدف اخاذی از کاربران طراحی و در کشورهای مختلف انتشار یافته است.
وی ادامه داد: این بدافزار با نفوذ به برنامه سیستم عامل و دسترسی مستقیم به داده ها و اطلاعات، با رمزگذاری فایل ها، برای بازگرداندن آنها مبالغی طلب می کند که گاهی با پرداخت هزینه نیز اطلاعات قابل بازگشت نیست.
میراحمدی با بیان اینکه این بدافزارها از سوی شرکت های امنیتی مانند کسپراسکی و سیمانتک خطرناک طبقه بندی شده اند، افزود: CTB locker، Koler.A، Simplocker و غیره نمونه هایی از این بدافزارهای شناسایی شده در کشورهای مختلف هستند.
وی به کاربران توصیه کرد برای پیشگیری از آلوده شدن تجهیزات هوشمندشان به این بدافزارها، از اطلاعات حساس فایل پشتیبان تهیه کنند، از بازکردن ایمیل ها و لینک های ناشناس و مشکوک خودداری کنند و به هیچ عنوان فایل های پیوستی به ایمیل های ناشناس را باز نکنند.
رییس پلیس فتای استان سمنان اضافه کرد: کابران برای خرید کالا و نرم افزار از سایت های معتبر و دارای نماد اعتماد استفاده کنند و سیستم عامل دستگاه خود را همیشه به روز نگه دارند.
نفوذ به سیستم های هوشمند و حمله های سایبری واژه هایی آشنا در دوران ما هستند که بیشتر با انگیزه های سیاسی، خرابکاری، مالی و غیره انجام می شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :