آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8579
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 10:38
تعداد بازدید : 499

ایجاد تقاضا در صنعت ریلی ضروری است

دومین همایش و نمایشگاه بین المللی صنعت ریلی و صنایع وابسته با حضور جمعی از مسوولان صنعت ریلی و راه آهن کشور سفرای آمریکا جنوبی، آفریقایی و آسیایی با پشتیبانی دانشگاه علم و صنعت در هتل المپیک تهران افتتاح شد.

ستاد اطلاع‌رسانی دومین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ریلی و صنایع وابسته- ساطعی، دبیر علمی همایش با اشاره به اهداف برگزاری این همایش گفت: این همایش با هدف ارتقای صنعت ریلی کشور و جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی برگزار و سعی شده تا با برگزاری کلاس‌های آموزشی در کنار این همایش و نمایشگاه پیش از پیش به نقاط ضعف و قوت این صنعت پرداخته شود که هم‌اکنون بیش از 100 شرکت صنعتی در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند.
 در ادامه سعیدنژاد، رییس انجمن‌های صنفی حمل و نقل ریلی کشور علل و عواملی را که باعث شده کشور به اهداف مطرح شده در برنامه توسعه صنعت ریلی نرسد، مطرح و عنوان کرد: در درجه اول باید درباره این علل تحقیق شود و سپس در جهت رفع مشکلات فنی، تکنولوژیکی، ساختاری برآییم.
وی در مقایسه راه‌آهن و صنعت ریلی کشور با کشورهای دیگر پرداخت و افزود: کشورهای دیگر نیز از نظر ترکیب ساختاری بخش ریلی در شرایطی انحصاری و دولتی و متمرکز قرار دارند که این موضوع در ایران پررنگ‌تر است و برای رفع آن باید تغییرات ساختاری شکل بگیرد. باید بخشی از صنعت ریلی را به بخش خصوصی واگذار کرده اقدام به جلب سرمایه‌گذاری‌های خارجی کنیم.
رییس انجمن‌های صنفی حمل و نقل ریلی کشور با تاکید به ضعف صنعت، ریلی در خدمات رسانی گفت: برای این صنعت بازاری با شرایط رقابتی باید ایجاد کرد و برای ایجاد بازار تقاضا ضروری است که این مستلزم داشتن کیفیت مطلوب در صنایع ریلی و ایجاد قدرت خرید برای متقاضی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :