آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8571
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 10:3
تعداد بازدید : 601

«سافت بانک» گوشی هوشمند با نشانگر تشعشع رادیو اکتیو ساخت

شبکه اپراتوری سافت بانک در ژاپن اعلام کرده که به زودی گوشی هوشمند راهی بازار خواهد کرد که امکان تشخیص تشعشعات رادیواکتیو را دارد.

رویترز- در پی زلزله و سونامی که سال گذشته در ژاپن به وقوع پیوست و باعث به‌وجود آمدن بحران فوکوشیما در سواحل شرقی این کشور شد، شرکت سافت‌بانک قصد دارد گوشی‌ هوشمندی با تجهیز به ابزاری برای تشخیص تشعشعات رادیو اکتیو راهی بازار کند. گزارش‌ها حاکی است، بخش‌هایی از شمال شرقی ژاپن هنوز هم تحت تاثیر ویرانی کارخانجات هسته‌ای فوکوشیما در پی زلزله و سونامی و رهاسازی تشعشعات رادیو اکتیو هستند.
بر این اساس، گروهی از محققان در توکیو و دیگر شهرهای ژاپن درحال بررسی این تشعشعات در مدارس و دیگر مکان‌های عمومی هستند. به گفته مدیر عامل سافت‌بانک، این ذرات هسته‌ای با چشم انسان قابل دیدن نیستند بنابراین انتشار آن باعث نگرانی بسیاری از مردم به‌ویژه مادرانی که فرزندان کوچک دارند، شده است.
بر اساس گزارش سافت‌بانک، این گوشی قرار است توسط شرکت Pantone در هشت رنگ طراحی و ساخته شود. این گوشی به تراشه‌های IC که توسط شرکت شارپ ساخته شده، مجهز می‌شود و قابلیت تشخیص و اندازه‌گیری میزان تشعشعات رادیو اکتیور را در هر ساعت خواهد داشت.
سافت‌بانک اعلام کرده، این گوشی‌ تابستان امسال راهی بازار خواهد شد و قابلیت ردیابی تشعشعات رادیو اکتیور را خواهد داشت. گفتنی است این گوشی هوشمند از رابط کاربری با کاربرد ساده بهره خواهد برد.
سافت‌بانک که سومین اپراتور بزرگ ژاپن است هنوز قیمت این گوشی را اعلام نکرده، اما شنیده‌ها حاکی است این گوشی با قیمت مناسبی به بازار عرضه خواهد شد.

 نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :