آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8569
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 10:53
تعداد بازدید : 457

ابزارپاك سازی Flame در اختیار كاربران قرار می گیرد

نخستین بار در دنیا ، ابزارپاك سازی بد افزار Flame از سوی مركز ماهر تولید شده و به زودی از طریق سایت مركز ماهر در اختیار كاربران قرار خواهد گرفت.

 فناوران- بدافزار Flame به كمك این ابزار از روی سیستم كاربران حذف می‌شود و در صورت تایید كاربران، اطلاعات این بدافزار به منظور آنالیز بیشتر به مركز ماهر ارسال خواهد شد.
 نخستین بار است كه ابزار پاك سازی این بدافزار تولید می‌شود و مركز ماهر ایران اعلام آمادگی کرده تا در این زمینه با مراكز مرتبط دیگر كشورها و همچنین تولیدكنندگان داخلی و خارجی آنتی‌ویروس برای قرار دادن این ابزار در بانك اطلاعاتی خود، ‌همكاری كند.
 این گزارش حاكی است، خبر شناسایی این بدافزار Flame نخستین بار از سوی مركز ماهر ایران اعلام شد كه طی چند روز گذشته مورد استناد نهادهای علمی و تخصصی این حوزه در سطح دنیا نظیر آزمایشگاه بدافزار مجارستان، سیمانتك، مك آفی، سوفاس و غیره قرار گرفت و رسانه‌های جهان از این اتفاق به عنوان موفقیت ایران در حوزه امنیت فضای مجازی یاد كردند. با توجه به اعلام مراكز بین المللی تخصصی در این حوزه، فلسطین،‌ مجارستان، ‌لبنان، استرالیا، ‌سوریه، ‌روسیه،‌ هنگ كنگ و امارات از جمله كشورهایی هستند كه در حال حاضر مورد هدف این بدافزار قرار گرفته‌اند.
‌كاربران می‌توانند برای اخذ اطلاعات تكمیلی و جزییات بهره‌گیری از ابزار پاك سازی بدافزار «شعله آتش» به نشانی اینترنتی http://www.certcc.ir/ مراجعه كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :