آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85639
تاریخ انتشار : 27 مهر 1394 12:2
تعداد بازدید : 953

هنگام خرید از بازار کامپیوتر دقت کنید

افزایش عرضه کالاهای مرجوعی، تقلبی و قاچاق

ادامه نوسان نرخ دلار آزاد و درهم در بازار و تشدید رکود در بازار کامپیوتر موجب شده است که گروهی سودجو از فرصت استفاده کرده و با عرضه کالاهای مرجوعی، کارکرده در جعبه کالاهای نو و عرضه انها به اسم کالای آکبند، خریداران را فریب دهند.

فناوران-  این اتفاق بیشتر در بازار نوت بوک، تبلت و گوشی موبایل رخ داده و موجب شده است که اعتماد خریداران به بازار کاهش یابد.
به همین دلیل است که محدود افرادی که ناچار به مراجعه و خرید از چنین آشفته بازاری هستند نیز جرات مراجعه به بازار را ندارند.
در کنار این اتفاق از گوشه و کنار اخباری در رابطه با رشد قاچاق در حوزه نوت بوک و تبلت به گوش 
می رسد. 
البته این اتفاق در حوزه گوشی سالهاست رخ داده است و خریداران بازار گوشی در این زمینه تا حدودی آگاهی دارند، اما کارشناسان می گویند: بیشتر خریداران نوت بوک و تبلت با تصور اینکه این کالاها حجم زیادی دارند و کمتر قاچاق می شوند در خرید دقت نمی کنند، در حالیکه این اشتباه است و در حال حاضر نمونه های قاچاق به وفور در بازار تبلت و نوت بوک موجود است. 
بر اساس اعلام کارشناسان این اتفاق ها در بازار کامپیوتر عجیب نیست و همیشه در چنین مواقعی افرادی با عرضه کالاهای قدیمی و از رده خارج، کالاهای قاچاق و مرجوعی و فروش آنها با قیمت پایین تر از عرف بازار سعی می کنند از شرایط بازار سوء استفاده کرده و سود برند.
فعالان بازار هم با تایید این موضوع می گویند: بازار آغوش خود را برای کالاهای قاچاق باز کرده است که علت هم کاهش شدید حجم واردات و کاهش موجودی 
است.
فعالان بازار می گویند: در شرایط فعلی با توجه به کاهش موجودی و تشدید نوسانات نرخ دلار به نظر می رسد روزهای خوبی در آینده بازار نباشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :