آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85638
تاریخ انتشار : 27 مهر 1394 11:49
تعداد بازدید : 667

135 میلیون سیم کارت اعتباری در کشور واگذار شده است

مروری بر آخرین آمارهای رسمی گویای آن است که از مجموع سیم کارت های واگذار شده در کشور 86.39 درصد اعتباری است.


ایسنا- براساس آخرین آمارهای ارایه شده از سوی وزارت ارتباطات تا پایان خرداد ماه سال جاری در کشور بالغ بر 135 میلیون سیم کارت از سوی سه اپراتور اصلی کشور یعنی همراه اول، ااپراتور دوم و رایتل واگذار شده است. اما در سال های اخیر تقریبا رویه معمول به این شکل بوده که همواره حدود نیمی از سیم کارت های واگذار شده حالت غیرفعال داشته و مورد استفاده قرار نمی گرفته اند. برهمین اساس از میان 135 میلیون خط واگذار شده در نهایت تنها 70 میلیون و 812 هزار شماره فعال در کشور 
وجود دارد.
نکته دیگر آنکه در مجموع در میان سیم کارت های فعال و سیم کارت های واگذار شده بخش عمده ای از سیم کارت ها اعتباری هستند به گونه ای که طبق آمار می توان گفت از میان 135 میلیون سیم کارت واگذار شده 86.39 درصد آنها اعتباری هستند.
در میان سیم کارت های فعال کشور نیز بالغ بر 56 میلیون سیم کارت اعتباری وجود دارد و در مجموع می توان گفت از میان سیم کارت های فعال کشور 79.10 درصد از آنها اعتباری هستند.
  همراه اول داری بیشترین سیم کارت دایمی
همان طور که انتظار می رود بیشترین میزان سیم کارت های دایمی را می توان به شبکه اپراتور اول یعنی همراه اول مربوط دانست. براین اساس تا پایان خرداد ماه سال جاری از میان 63 میلیون خط واگذار شده اپراتور اول حدود 45 میلیون و 500 هزار سیم کارت اعتباری و حدود 17 میلیون و 500 هزار شماره دایمی بوده است. بدین ترتیب از میان سیم کارت های واگذار شده اپراتور اول 72.07 درصد از شماره ها اعتباری هستند.
البته در میان خطوط فعال همراه اول این رقم کمی کاهش پیدا کرده و سهم سیم کارت های اعتباری از مجموع سیم کارت های فعال همراه اول به 64.75 درصد می رسد.
در مجموع از شماره های همراه اول بالغ بر 41 میلیون سیم کارت حالت فعال دارند که در میان آنها بالغ بر 26 میلیون و 500 هزار سیم کارت اعتباری است.
 سهم یک درصدی اپراتور دوم از سیم کارت های دایمی
اما اپراتور دوم که از ابتدای کار ارایه سیم کارت های اعتباری را مورد توجه داشت، بیش از 67 میلیون و 500 هزار مشترک دارد که از این میان 66 میلیون و 817 هزار نفر سیم کارت های اعتباری این اپراتور را در اختیار دارند و براین اساس می توان گفت 98.93 درصد از مشترکان اپراتور دوم، خطوط اعتباری دارند.
از میان حدود 28 میلیون و 500 هزار شماره فعال این اپراتور نیز 28 میلیون و 152 هزار شماره اعتباری است که براین اساس می توان نتیجه گرفت که در بازار سیم کارت های فعال ااپراتور دوم هم 98.93 درصد از بازار در اختیار دارندگان سیم کارت های اعتباری قرار دارد.
 97 درصد بازار رایتل در دست اعتباری ها
اپراتور سوم که چند سالی از فعالیت آن می گذرد، هم طی این مدت بیش از پنج میلیون سیم کارت واگذار کرده که از این میان تنها حدود 134 هزار سیم کارت دایمی بوده است. البته رایتل به غیر از سیم کارت های اعتباری، سیم کارت هایی را هم با نام دیتا وارد بازار کرده است که بدون در نظر گرفتن سیم کارت های دایمی، 97.35 درصد از بازار سیم کارت های واگذار شده این اپراتور به سیم کارت های اعتباری مربوط می شود.
از میان مشترکان فعال رایتل که به حدود یک میلیون و 343 هزار نفر می رسند، تنها 35 هزار سیم کارت دایمی هستند و حدود 97.35 درصد سیم کارت های فعال اپراتور سوم را هم شماره های اعتباری و دیتا تشکیل می دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :