آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8560
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 10:20
تعداد بازدید : 436

حق السهم دولت در پیامک اپراتور اول چقدر است؟

معاون رگولاتوری: همراه اول 1/28 درصد را پرداخته است مدیرکل مالی همراه اول: کذب است 5 درصد می پردازیم

در حالی که معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات از پرداخت حق السهم 1/28 درصدی مربوط به پیامک از سوی همراه اول خبر داد، مدیرکل مالی همراه اول با بیان اینکه شرکت ارتباطات سیار با حکم مجتمع قضایی شهید صدر تهران، تا تعیین تکلیف قطعی کما فی السابق پنج درصد درآمد پیامک را به حساب سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی واریز می کند، این موضوع را تکذیب کرد.

فناوران- به گفته معاون نظارت رگولاتوری همراه اول بر خلاف پرداخت‌های نخست سال 90 در آخرین پرداخت خود، 1/28 درصد از درآمد پیامک را به عنوان سهم دولت به رگولاتوری پرداخت کرده است.
معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود: پس از صدور حکم توقف، دادگاه هنوز رای نهایی را صادر نکرده است.
وی ادامه داد: اما اخیرا همراه اول در آخرین پرداخت خود به رگولاتوری (دولت) این سهم را همان 1/28 درصد محاسبه و پرداخت کرده است.رضوانی گفت: بنابراین علاوه بر طرح موضوع در مجتمع قضایی، به نظر می‌رسد، همراه اول با مشاهده شرایط و ادله، از به نتیجه رسیدن در این محکمه، ناامید شده و همان سهم 1/28 درصدی را پرداخت کرده است. رضوانی افزود: البته همراه اول در پرداخت‌های از ابتدای سال 90 تا نیمه سال، پنج درصد از درآمد پیامک‌ها را به رگولاتوری پرداخت کرده است و این مابه‌التفاوت برای نیمه نخست سال 90 هنوز پا برجاست.
  این ادعا صحت ندارد
 فرشاد فتاحی‌نیا با اشاره به سخنان معاون سازمان تنظیم مقررات که گفته بود، به نظر می‌رسد همراه اول با مشاهده شرایط و ادله، از به نتیجه رسیدن در محکمه ناامید شده و برای نیمه دوم سال90، سهم 1/28 درصدی از درآمد پیامک را پرداخته، گفت: چنین ادعایی صحت ندارد.
 وی افزود: همراه اول همان‌طور که در صفحه 33 از صورت های مالی سال 1390 خود به صورت کاملا شفاف اعلام کرده سهم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از درآمد پیامک را بر اساس حکم شماره 900986 مورخ 18/10/1390 مجتمع قضایی شهید صدر تهران، تا صدور حکم و تعیین تکلیف قطعی، کما فی‌السابق به صورت پنج درصد می‌پردازد اما 1816 میلیارد ریال مابه التفاوت پنج درصد ملاک عمل همراه اول تا 1/28 درصد مورد نظر رگولاتوری از درآمد پیامک را، تا صدور رای نهایی دادگاه، به عنوان ذخیره در حساب‌ها منظور کرده است.
 فتاحی‌نیا عنوان کرد: شرکت مخابرات ایران به عنوان دارنده پروانه، مصرانه پیگیر طرح دعوی خود در مجتمع قضایی شهید صدر است و براساس مستندات ابرازی، بر انطباق دعوی مطروحه با مفاد پروانه و استانداردهای حاکم، اعتقاد دارد و به نتیجه، کاملا امیدوار است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :