آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 8554
تاریخ انتشار : 3 خرداد 1391 10:2
تعداد بازدید : 853

ورود پليس فتا به پرونده سايت «صيغه»

سايت صيغه كه با درج لگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سايت خود اقدام به جذب زنان و مردان مي كرد، مدعي شده بود كه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز فعاليت دريافت كرده است و اين در حالي است كه وزارت ارشاد در نامه اي به مسوولان پليس فتا، اين ادعا را رد كرد.

پایگاه پلیس فتا- كارآگاهان پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات رسيدگي به پرونده گردانندگان سايت «صيغه» را آغاز كردند.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در شكواييه‌اي نسبت به عملكرد گردانندگان سايت تحت عنوان «صيغه» اعلام شكايت كرد.
بر اساس اين گزارش، گردانندگان اين سايت مدعي شده بودند كه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز فعاليت دريافت كرده، اما مسوولان وزارت ارشاد اسلامي در نامه‌اي ضمن رد اين ادعا از ماموران پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات درخواست كردند تا نسبت به رسيدگي به اين پرونده اقدام كنند.
سايت صيغه كه با درج لگوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در سايت خود اقدام به جذب زنان و مردان مي‌كرد، مدعي شده بود كه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجوز فعاليت دريافت كرده است و اين در حالي است كه وزارت ارشاد در نامه‌اي به مسوولان پليس فتا اين ادعا را رد كرد.
گفتني است، وزارت ورزش و جوانان تنها سازماني است كه مي‌تواند نسبت به اعطاي مجوز فعاليت سايت‌هاي «همسريابي» و غيره اقدام كند.
رونمایی از هولوگرام ویژه
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد نیز با اعلام اینکه هیچ سایت مرتبط با ازدواج مجوز قانونی فعالیت نگرفته است، گفت: سایت‌ها بزودی دارای هولوگرام ویژه می‌شوند.
محمدصادق افراسیابی گفت: سایت‌ها برای ثبت‌نام قطعی در سایت ساماندهی باید دو مرحله را طی کنند. در مرحله نخست فرد با ورود به سایت ساماندهی تقاضای خود را برای ثبت سایت ارسال می‌کند که پس از تایید ایمیل ارسالی از سوی سایت ساماندهی به ایمیل info صاحب سایت، مرحله نخست به پایان می‌رسد و ما متوجه می‌شویم که درخواست ثبت سایت واقعا از طریق صاحب سایت بوده است ولی هنوز هیچ مجوزی صادر نمی‌شود یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی نبود مغایرت محتوای رسانه‌های برخط با اخلاق اسلامی، عفت عمومی و سلامت شخصیت کودکان و نوجوانان است.
وی ادامه داد: در مرحله دوم صاحب سایت باید تصویر مدارک شناسایی و صلاحیت عمومی خود را از جمله گواهی نبود سوءپیشینه، شناسنامه و کارت ملی در سامانه بارگزاری کند تا نهایتا پس از 10 روز کاری همکاران گروه رسانه‌های بر خط، مرکز ضمن ارزیابی محتوای تارنما، صحت مدارک مربوط به شناسایی و صلاحیت عمومی را بررسی کنند و در صورت کامل بودن مدارک مجوز فعالیت رسانه‌های برخط اختصاصی صادر شود. افراسیابی با اعلام اینکه هیچ سایت مربوط به ازدواج تاکنون مجوزی را از این مرکز دریافت نکرده است، تاکید کرد: برای جلوگیری از سوءاستفاده متخلفان هولگرامی طراحی شده است که به‌زودی رونمایی می‌شود و سایت‌های موفق به اخذ مجوز از گروه رسانه‌های برخط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال می‌توانند کد هولوگرام اختصاصی مربوط به سایت خود را در برنامه سایت خود وارد کرده و از این طریق اعتماد مردم را جلب کند.
معاون مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال تصریح کرد: صدور مجوز رسانه‌های برخط حوزه ازدواج و همسریابی منوط به ارایه معرفی‌نامه از سوی وزارت ورزش و جوانان است که تاکنون هیچ رسانه برخطی موفق به اخذ معرفی‌نامه از آن وزارتخانه نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :