آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85158
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 14:45
تعداد بازدید : 747

مغز دیجیتالی هم ساخته شد

دانشمندان موفق به تولید مغز دیجیتالی موش صحرایی شده اند. این فناوری جدید در واقع رایانه ای است که قابلیت واکنش دهی به عنوان یک مغز واقعی را دارد.

خبرگزاری مهر- این مغز مجازی تقلیدی هنرمندانه از مغز یک موش صحرایی جوان است که به طور طبیعی از ۳۰ هزار نورون تشکیل شده است. هر یک از این نورون ها به وسیله شبکه ای متشکل از ۴۰ میلیون سیناپس با یکدیگر در ارتباط هستند. 
دانشمندان امیدوارند که این مغز دیجیتالی قابلیت به کارگیری برای تعریف و تشخیص انواع مختلف نورون ها را در دنیای واقعی داشته باشد. این فناوری جدید توسط گروهی از دانشمندان در سوئیس ارایه شده است. آنها با استفاده از این مغز دیجیتالی در تلاش هستند تا درباره عملکرد شبکه نورون و سیناپس و نحوه اتصالات درون آنها به تشخیص درستی دست یابند. به عقیده این محققان، با دستیابی به این هدف مهم می توان تصویر دقیق و شفافی از مغز نیز ارایه کرد. دانشمندان برای ساخت این مغز مجازی تمرکز ویژه ای بر روی بخشی از آن مغز طبیعی موسوم به necortex داشته اند. آنها تا پیش از این اطلاعات زیادی درباره این بخش از مغز داشته اند و حالا از این داده ها برای تولید مغز مجازی موش صحرایی استفاده کرده اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :