آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 85155
تاریخ انتشار : 20 مهر 1394 14:41
تعداد بازدید : 807

اوباما با شرکت های فناوری آمریکا کنار آمد

دولت اوباما بعد از کشمکش طولانی مدت با شرکت های فناوری پذیرفته که سیستم های رمزگذاری گوشی ها و تبلت ها به منظور تسهیل دسترسی پلیس و نیروهای اطلاعاتی این کشور به اطلاعات خصوصی مردم مختل نشود.


 خبرگزاری فارس- بعد از افشاگری های ادوارد اسنودن در مورد دسترسی مستقیم و آنی آژانس امنیت ملی آمریکا به سرورهای شرکت های گوگل، فیس بوک، اپل، مایکروسافت و یاهو و استراق سمع از ارتباطات اینترنتی و تلفنی مردم اعتماد به این شرکت ها به شدت کاهش یافت. 
در نتیجه شرکت های فناوری برای جلب اعتماد مجدد مردم و جلوگیری از زیان تجاری گسترده تصمیم گرفتند بر امنیت تولیدات خود بیفزایند. از جمله این شرکت ها اپل بود که در گوشی های جدید خود از سیستم رمزگذاری جدیدی استفاده کرده که مدعی است حتی توسط FBI قابل هک کردن نیست.
 این اقدام اپل و دیگر شرکت های فناوری آمریکایی با انتقاد تند مقامات امنیتی و اطلاعاتی آمریکا مواجه شد که مدعی بودند اقداماتی از این دست به نفع تروریست ها و جنایتکاران تمام می شود. از حدود یک سال قبل دولت آمریکا شرکت های فناوری و به خصوص اپل و گوگل را برای تغییر تصمیماتشان در این زمینه تحت فشار گذارده بود. این شرکت ها هم اظهار داشته بودند که رمزگذاری اطلاعات کاربران گوشی های آندرویدی و آیفون را متوقف نمی کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :